1781. gada nogalē Vīnes izdevniecībā Artaria tika izdotas sešas Volfganga Amadeja Mocarta sonātes vijolei un klavierēm. Ciklu Mocarts veltīja Jozefai Auernhammerei - austriešu pianistei, kura bija viena no Mocarta skolniecēm agrīnajos gados Vīnē. Jozefu, kā lasām biogrāfiskos aprakstos, pie Mocarta saistījušas arī romantiskas jūtas.
Savukārt Johannesa Brāmsa Trešā sonāte vijolei un klavierēm pieder viņa vēlīnajiem darbiem. Tā veltīta Brāmsa draugam un domubiedram, ievērojamam sava laika diriģentam Hansam fon Bīlovam. Sonāte top 1887. gada vasarā, ko Brāmss aizvada Šveicē, gleznainā vietā pie Tūnas ezera. Komponistam tobrīd ir pāri piecdesmit, spoža reputācija, kas iegūta ar četrām simfonijām, rekviēmu, koncertiem un citām nozīmīgām simfoniskajām partitūrām.
Koncertā skanēs arī viena no redzamākajiem igauņu mūsdienu mūzikas komponistiem Eiropā – Erki Svena Tīra mūzika. Erki Svens Tīrs vairākkārt saņēmis Igaunijas kultūras balvu. Viņa mūziku ieskaņo un izdod ierakstu nams ECM, un viens no nesenākajiem albumiem – «Klavierkoncerts un Septītā simfonija» tika nominēts mūzikas žurnāla Gramophone 2014 Gada balvai.
Igauņu vijolniece Mari Polla (1987) kā soliste un kamermūziķe koncertējusi gan Eiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan arī Jaunzēlandē un Skandināvijā. Viņa muzicējusi ar Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri un Tallinas kamermūziķiem, ar Pērnavas pilsētas orķestri, Tronheimas simfonisko un Norvēģijas Radio orķestri, kā arī ar Liverpūles Mocarta orķestri un Karaliskās Mūzikas koledžas laikmetīgo ansambli. Debiju pie Parīzes orķestra (Orchestre de Paris) Mari Polla piedzīvoja 2015. gada septembrī, kopā ar izcilo vijolnieci Viktoriju Mullovu un Pāvo Jervi pie diriģenta pults.