Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Šajā nedēļas nogalē atklāj putnu burvību rudenī

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AP/Scanpix

3. un 4. oktobrī Eiropas putnu vērošanas dienu EuroBirdwatch 2015 ietvaros dažādās Latvijas vietās notiks 25 organizēti pasākumi, kuros ikvienu dabas draugu aicina piedalīties Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB), Dabas aizsardzības pārvalde un Latvijas vides aizsardzības fonds. Putnus vērot var arī individuāli un par novēroto ziņot portālā Dabasdati.lv. Turklāt visi putni nav obligāti jāpazīst.

Šajā nedēļas nogalē Rīgā, Ķemeru nacionālajā parkā, Liepājā, Papē, Saldus apkaimē, Kolkasragā, Randu pļavās (Salacgrīvas nov.), Burtnieka ezera un Valmieras apkārtnē, Līgatnē, Rāznas nacionālajā parkā, Lubāna ezera apkārtnē, Litenē (Gulbenes nov.), Jaunpiebalgā un Ķeipenes apkārtnē (Ogres nov.) notiks pavisam 25 ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu tapuši putnu izziņai veltīti pasākumi. Būs gan putnu vērošanas ekskursijas gidu pavadībā, gan barotavu veidošanas un radošās darbnīcas. Lai piedalītos ekskursijās, nepieciešams iepriekš pieteikties. Vairāk informācijas iespējams iegūt LOB interneta lapā.

Šajās dienās putnus aicinām vērot arī individuāli un par novērojumiem lūdzam ziņot portālā Dabasdati.lv. Par novērotajiem putniem (putna suga, putnu skaits, vieta, kurā putni novēroti) un cilvēku skaits, kas piedalījies vērošanā, 3.oktobrī (no plkst.10.00 līdz 18.00) un 4.oktobrī (no plkst.10.00 līdz 16.00) var ziņot LOB arī pa tālr. 67221580 vai e-pastu putni@lob.lv. Informācija par nedēļas nogalē novērotajiem putniem svētdienas vakarā tiks nosūtīta EuroBirdwatch 2015 koordinatoriem - Nīderlandes Putnu aizsardzības biedrībai (Vogelbescherming Nederland).

Eiropas Putnu vērošanas dienas EuroBirdwatch15 Latvijā organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība, kas ir BirdLife International partneris Latvijā, sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu