Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Rīgas svētki 2014» jau šonedēļ!

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Jau tradicionāli galvaspilsētas dzīves galvenais notikums augustā ir Rīgas svētki. Līdz «Rīgas svētkiem 2014» atlikušas tikai nedaudz dienu, bet tiem veltīto norišu būs tik daudz, ka aicinām jau savlaicīgi iepazīties ar programmu, lai no 15. līdz 17. augustam nepalaistu garām tieši to gada notikumu, māksliniecisko baudījumu vai sportisko uzvaras prieku, ko var sniegt tikai Rīgas dzimšanas dienai veltītā svētku programma.

Centrālā svētku norises vieta, kā jau ierasts, būs 11. Novembra krastmala, jo gandrīz viena kilometra garumā no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam tā pārtaps par lielu brīvdabas skatuvi. Sestdienas, 16. augusta, programma «Rīgas tiltu gaisma» sāksies ar atraktīvu retro automašīnu parādi, kurai sekos motociklu dragreiss «Rīgas kauss». Tad ar milzu ziepju burbuļiem iepriecinās burvju mākslinieki Dace un Enriko Pecolli, kuri piedāvā izrādi «Brīnumi notiek», bet aizraujošus akrobātu priekšnesumus demonstrēs Austrālijas akrobātu trupa «Strange Fruit». Rīgas svētkos latviešu dainas iegūs unikālu skanējumu apvienojumā ar azerbaidžāņu tradicionālo mugama dziedājumu. Projektā «Baltās skaņas» piedalīsies pasaulē atzīts kamančas instrumenta meistars Raufs Islamovs no Azerbaidžānas. Vakara koncertprogrammā «Tilts uz prieku» uzstāsies instrumentālā grupa Kārļa Lāča vadībā ar solistiem Aiju Andrejevu, Aiju Vītoliņu un Intaru Busuli, orķestris «City Jazz Big band» un Rīgas kamerkoris «Ave Sol».

Vēršam uzmanību, ka šogad uguņošana ir pārcelta no svētdienas uz sestdienu, tāpēc sestdienas vakara noslēgums 11. novembra krastmalā būs ļoti krāšņs.

Svētdien, 17. augustā, uz 11. novembra krastmalu īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem, jo šeit notiks pasākums «Tilts uz bērnību», kurā paredzētas dažādas aktivitātes un izklaides darbnīcas gan pašiem mazākajiem apmeklētājiem, gan viņu lielākajiem brāļiem un māsām, gan mammām un tētiem, gan vecmāmiņām un vectētiņiem. Uz lielās skatuves būs koncertuzvedums, kurā piedalīsies Andra Sējāna instrumentālā grupa, Rīgas Skolēnu pils teātris «Zīļuks» spēlēs izrādi «Sprīdītis», savu sniegumu demonstrēs sporta deju studija «Dzintarjūra» un tautas deju ansamblis «Teiksmiņa», dziedās bērnu un jauniešu studija «Kukaiņi». Visi, kuri mīl asprātības, aicināti arī uz Liepājas Leļļu teātra izrādi «Nezinītis IKO». Svētki 11. novembra krastmalā noslēgsies ar bērnu mūzikas, dejas un dzejas programmu «Brīnumskapis».

Daudzi svētku pasākumi notiks Vērmanes dārzā

Piektdien, 15.augustā, Profesionālais pūtēju orķestris «Rīga» aicina uz svētku ieskaņas koncertu «Rīgas vitrāžas», kurā tas saspēlēsies ar maestro Raimondu Paulu, solistiem Aiju Vītoliņu un Daumantu Kalniņu. Šeit izskanēs Raimonda Paula dziesmu cikls «Vecās Rīgas vitrāžas» ar Jāņa Petera vārdiem, kas pirmo reizi ieskaņots 1971.gadā.

Sestdien, 16. augustā, Vērmanes dārza izklaidējošu programmu virpulī apmeklētājus ieraus pasākums «Rīgas rotaļas. Sapņu tilti». Parkā izvietotajās darbnīcās bērni iepazīsies ar Rīgas apkaimēm, «Maizes ielā» ceps maizi, bet «Grāmatu ielā» lasīs grāmatas. Uz estrādes savus iestudējumus piedāvās Rīgas Skolēnu pils teātris «Zīļuks» un VEF Kultūras pils bērnu vokālais ansamblis «Momo», kura izrādēs skatītāji nonāks pasaku un burtu zemēs, perkusionists Nils Īle piedāvās viesoties Āfrikā, kā arī īpašu dāvanu sagādājusi Taipejas misija Latvijas Republikā, kas aicina noskatīties Taivānas profesionālā teātra «Team—Win Lion Dance Theatre» iestudējumu. Dienas noslēgumā Vērmanes dārza koncertprogramma «Retro vakars» klausītājus priecēs ar 20.gadsimta sākuma melodijām un latviešu estrādes leģendārākajām kompozīcijām. Savukārt svētdien, 17.augustā, pasākumā «Rīgas rotaļas. Ceļojums leļļu parkā» Vērmanes dārzs pārvērtīsies par leļļu parku. Lelles būs gan uz skatuves, gan visā parka teritorijā, liekot smaidīt gan lieliem, gan maziem svētku apmeklētājiem.

Savas izrādes 16. un 17. augustā Rīgai svētkos dāvinās Prāgas ielu teātri

Tie būs iestudējumi par spraigām dzīves situācijām, priekšnesumā apvienojot gaisa akrobātiku, mūziku, deju, skatuves dizainu un drāmu. Ar izrādi «Mazās formas» publiku 16. augustā iepriecinās ansamblis «Décalages», kas uzstāsies Vērmanes dārzā. Savukārt ielu teātra «V.O.S.A. Theatre» Rātslaukumā izrādītais iestudējums sasauksies ar Rīgas svētku tēmu «Tilti». Izrādē «High Dreaming» dzīvās mūzikas pavadībā tiks būvēts simbolisks tilts starp Prāgu un Rīgu.

Tikpat teatrāli Rīgas svētkos solās būt tirdziņi «Tilts cauri laikiem - no dukāta līdz eiro», kas darbosies Doma laukumā un pie Svētā Pētera baznīcas. Doma laukumā būs cirka apmetne, kurā savu meistarību rādīs žonglieri, triku meistari, akrobāti un, priecējot mazos apmeklētājus, viesosies Alise, Cepurnieks, Baltais Trusis un Karaliene no Brīnumzemes. Savukārt pie Svētā Pētera baznīcas valdīs viduslaiku gaisotne.

Mūzikas cienītāji aicināti uz Doma baznīcas Doma dārzu, kur 16. un 17. augustā Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris atskaņos Valta Pūces skaņdarbu «Perpetuum mobile», koncerta kulmināciju sasniedzot Ērika Ešenvalda opusa «Latvijas putnu balsis» pirmatskaņojumā. Baroka mūziku varēs dzirdēt kontrtenora Sergeja Jēgera un «Collegium Musicum Riga» izpildījumā, bet fado dziesmas - Portugāles stīgu kvarteta «Atlantic Quartet» interpretācijā. Īsts notikums mūzikas gardēžiem solās būt operas «Kīrs un Kasandana» izrāde, savukārt Volfganga Amadeja Mocarta dziesmu spēle - komiskā opera «Bastjēns un Bastjenna» iestudēta mūsdienīgā veidolā.

Latvijā pirmoreiz notiks «Riga Funk Fest» festivāls

16.augustā Spīķeru laukumā Rīgas svētku ietvaros pirmoreiz notiks Riga Funk Fest festivāls, ko rīko Wise Music Society apvienība kopā ar biedrību Rīgas Spīķeri. Pasākums notiks ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu. Festivāls ilgs no 20.00 līdz 02.00 naktī un pulcēs sešas slavenākās funk mūziku pārstāvošās mūzikas apvienības Latvijā, kuras koncerta apmeklētājiem sniegs savas interpretācijas par funk žanru.

Ik gadu funk mūziķu un grupu skaits pieaug, palielinās arī šā žanra klausītāju skaits, tādēļ Wise Music Society komandai radās ideja apvienot vairākas šādas grupas vienuviet un sarīkot festivālu - Riga Funk Fest. Klausītājiem būs iespēja izbaudīt koncertu, kas veltīts funk - mūzikas stilam, kas apvieno sevī soul, jazz un RnB stilus. Koncerta rīkotāji apmeklētājiem sola neizmērojamu enerģijas devu un pozitīvas emocijas. Katra no grupām ir atradusi īpašu pieeju funk stilam, parādot žanra daudzšķautņainumu, savienojot to ar vairākiem citiem stiliem un eksperimentējot ar skanējumu.

Rīgas svētkos varēs sportot gan profesionāļi, gan aktīvās atpūtas mīļotāji, gan bērni un jaunieši

Rīgas svētku programmā iekļauti dažādi sporta veidi, lai sportot varētu ikviens. Visā svētku dienās ir paredzētas dažādas sacensības, kurās ieeja būs bez maksas. Svētku pirmajā dienā, 15.augustā, norisināsies profesionālas sacensības burāšanā un pludmales volejbolā. Sestdien, 16.augustā, pilsētvidē notiks «Lielais xRace piedzīvojums» un Baltijā vērienīgākais brīvdabas diennakts basketbola turnīrs «Krastu mačs». Svētdien, 17.augustā, varēs vērot Rīgas kausa izcīņu BMX trasē un čempionātu skrituļslidotāju konkurencē, kā arī piedalīties Airēšanas svētkos pilsētas kanālā pie Latvijas Nacionālās operas vai sportot kopā ar bērniem Lucavsalā.

Divas dienas - 15.augustā no plkst.13.00 un 16.augustā no plkst. 9.00 - notiks sacensības pludmales volejbolā «Lucavsalas kauss».Ūdenssporta sacīkstes dažādās izpausmēs notiks gan Daugavā, gan pilsētas kanālā. Daugavā aiz Vanšu tilta, starp Andrejsalu un Ķīpsalu 15., 16. un 17. augustā būs sacensības «Rīgas kauss burāšanā 2014». Divas dienas - 16. un 17. augustā, Rīgas svētku apmeklētājus priecēs Latvijas « Match Race» čempionāta 2014 Rīgas kausa izcīņa. «Match Race» disciplīnā cīņa notiek starp divām identiskām jahtām, kas vienlaicīgi sacenšas salīdzinoši īsā distancē.

Šogad jau piekto reizi Rīgas svētku laikā notiks vērienīgās sacensības «Lielais Rīgas piedzīvojums», kas vairākiem simtiem dalībnieku piedāvās iespēju izbaudīt galvaspilsētu un tās apkārti vēl nepieredzētā veidā. Dalībnieki orientēsies, brauks ar velosipēdiem, airēsies pa Rīgas kanālu un vienas dienas laikā pildīs dažādus speciālos uzdevumus. Sacensību sākums plānots 16.augustā plkst. 15.00 Ķīpsalas atpūtas zonas - pludmalē.

16. un 17. augustā laukumā pie Latvijas Nacionālās operas jau piekto reizi notiks diennakts basketbola turnīrs «Krastu mačs», kas ir Rīgas Brīvostas «Ostas svētku» un arī Rīgas svētku pasākums.

Lai ikviens skrituļslidošanas entuziasts varētu pārbaudīt savu sportisko meistarību un cīnīties par Rīgas čempiona titulu, 17. augustā plkst. 11.00 Sporta un atpūtas centrā (Uzvaras bulvārī 15) notiks Rīgas atklātais čempionāts skrituļslidošanā.

17.augustā Lucavsalā notiks pasākums «Rīga laiku laikos», kurā bērni varēs piedalīties sportiskās aktivitātēs un sacensībās, kā arī pilnveidot sevi radošajās darbnīcās - rotaļāties, fotografēties, iejusties prinča vai princeses tēlā, izmēģināt savas prasmes loka šaušanā vai vienkārši izklaidēties piepūšamajās atrakcijās.

Ar pilnu svētku programmu var iepazīties Rīgas svētku oficiālajā interneta vietnē: www.rigassvetki.lv. Aktuālajām ziņām svētku dienās varēs sekot līdzi pilsētā izvietotajās informatīvajās teltīs, kā arī interneta vietnē: www.kultura.riga.lv un sociālajos tīklos: www.twitter.com/rigassvetki, www.facebook.com/RigasSvetki.

Svētku dienās, 16. un 17. augustā, pilsētas sabiedriskais transports būs bez maksas.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu