Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Balle Strenču novadā: 5 gadu jubileja

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Sestdien, 2.augustā, svētkus svinēs Strenču novada iedzīvotāji. Šogad svētku devīze ir «Tinam gadus kamolā», jo Strenču novads atzīmē piecu gadu jubileju un svētku norises tiek saistītas ar šo skaitli.

Rīta cēlienā modināsim iedzīvotājus svētkiem ar saksofona skaņām, pie brīvdabas estrādes darbosies tradicionālais svētku tirdziņš, atrakcijas bērniem un brīvdabas kafejnīcas.

Svinīga svētku atklāšana kopā ar Strenču pūtēju orķestri, novada vienaudžiem - piecgadniekiem un domes priekšsēdētāja J.Pētersona apsveikumu svētkos notiks plkst. 10:00.

Svētkus vadīs dziedošais un atraktīvais aktieris Rihards Lepers. Kad svētki būs atklāti, kopīgi priecāsimies par burvju mākslinieku Pecolli brīnumiem, bet novada pašdarbības kolektīvi veidos ziedu paklāju novada piecu gadu jubilejai un tīs dziesmu un deju kamolu. Koncerta laikā varēs iegādāties «Gaujas bingo» loterijas numuriņus.

Sportisko aktivitāšu cienītājus aicinām no plkst. 11:00 Strenču novada vidusskolas sporta laukumā vērot un līdzi just pludmales volejbola turnīram (2:2). Sacensības notiks sieviešu un vīriešu kategorijās. Dalībniekus aicinām pieteikties līdz plkst. 10:30 sacensību vietā. Turpat būs iespējams pieteikties Paintball «PIF PAF» sacensībām, kas dienas gaitā notiks Gaujmalā aiz brīvdabas estrādes.

No plkst. 11:00 pie estrādes biedrība «Šūpolēs» aicinās uz tradicionālo un gardo akciju «Kūku Kūka 2014», bet pusdienu cienastu gatavos «Donu» saimniece Ilze, un viņai palīdzēs novada pārvalžu vadītāji.

Strenču pilsētas bibliotēkā no plkst. 12:00 varēs aplūkot novadnieka Ivara Opmaņa foto izstādi «Mans ceļš» un mazās mākslas studijas bērnu keramikas darbiņus, bet prezentācijā varēs iepazīties ar piecu gadu laikā paveiktajiem pašvaldības darbiem. Interesenti uz ekrāna varēs vēlreiz noskatīties R.Paula koncertu Strenčos.

Dienas garumā instruktora pavadībā varēs mācīties un izmēģināt Segway braukšanas māku, vizināties pa Gauju ar laivu un plostu un izbaudīt šūpošanos piepūšamajās ūdens bumbās.

Plkst. 14:00 muzikālu baudījumu sniegs Ieva Akuratere, Matīss Akuraters un Leons Sējāns koncertā Strenču ev. lut. baznīcā, bet atceļā no baznīcas koncerta Strenču kultūras namā būs iespēja aplūkot novadnieces Sandras Eglītes lielformāta foto izstādi «Pusnakts saules zeme Svālbara. Trauslā pasaule». Izstādes atklāšanā muzicēs aktieris Rihards Lepers.

No plkst. 12:00 līdz 15:00 aicinām apmeklēt Strenču PNS muzeju, kur darbosies «Post Stackeln» pietura.

Pa ceļam uz vakara koncertu plkst. 19:30 notiks «Gaujas bingo» izspēle, to varēs vērot pie Vecā ozola. Vakara koncerts - sadziedāšanās ar tautu notiks plkst. 20:00 brīvdabas estrādē. «Mēs turpinām priecēt cilvēkus jaunajā projektā «Ar Zilo lakatiņu sirdī»! Rasma Urtāne - turpina dzejot un attīstīt savu vienreizējo satīriķes talantu, kā arī lieliska aktrise programmā, Gaida Pūliņa - asi un trāpīgi, kā neviens Latvijā, fascinējoša personība ar harismātisku izpildījumu, Sarmīte Grumolde - patiess dabas talants, Reinis Galenieks - jau iepazīts un iemīļots dziesmu izpildītājs, vijolnieks, Sandra Lūķe - lieliska pianiste, ar māksliniecisku dzirksti apveltīta. Un es, Indra Lintiņa-Lučka, - pateicīga liktenim, ka E.Rozenštrauha dziesmas ir visu mūžu manā repertuārā un, tās dziedot, es un mēs visi kļūstam cēlāki, bagātāki, mīlestības apgaroti... Turpināšu tās dziedāt, kamēr nebūšu visas mantotās dziesmas iznesusi tautās. Lai skan un dzīvo Eduarda Rozenštrauha latviskās dziesmas!» ar koncerta dalībniekiem iepazīstina Indra Lintiņa-Lučka.

Koncerta atelpas brīdī sveiksim Strenču novada sakoptāko mājvietu saimniekus un «Gaujas bingo» uzvarētājus.

Ap plkst. 22:00 uz Gaujas plosta ieskanēsies romantiskā vakara mūzika Strenču pūtēju orķestra mūziķu izpildījumā, bet, izskanot vakara mūzikai, debesis virs Gaujas izgaismos piecu gadu jubilejas svētku salūts.

Svētki izskanēs ar zaļumballi brīvdabas estrādē un Kristīnes Šomases dziedātajām dziesmām. Ieeja uz balli 3 eiro.

Uz augšu
Back