Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Mūziķim Pitam Andersonam smaga slimība; lūdz palīdzēt

LETA
Mūziķim Pitam Andersonam smaga slimība; lūdz palīdzēt
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Pits Andersons
Pits Andersons Foto: Agris Semēvics

Pazīstamajam rokmūziķim Pitam Andersonam, kurš šogad martā nosvinēja 70 gadu jubileju, nepieciešama līdzcilvēku palīdzība smagas slimības dēļ, liecina informācija mūziķa mājaslapā.

Tajā teikts, ka mūziķim atklāts viens no visretāk sastopamajiem vēža paveidiem - liposarkoma, kas ir ļoti agresīva un gandrīz neprognozējama vēža forma.

Tagad mūziķa pēdējā cerība ir Rineker Protonterapijas centrs Minhenē, Vācijā, kur tiek veikta īpaša terapija, taču tās īstenošanai nepieciešams 21 000 eiro.

«Protonterapija ir visprogresīvākā terapija mūsdienās, kas ar ārkārtīgu precizitāti iespaido tikai slimās šūnas un gandrīz neskar veselās. Lai izietu iepriekšējo diagnostiku un tad turpinātu terapiju pilnā apjomā sešu nedēļu garumā šajā centrā, vēl ir nepieciešams savākt 21 000 eiro. Cauri gadiem es jūtu jūsu mīlestību, atbalstu, un pats arī vienmēr esmu centies caur savu mūziku sniegt jums dzīvesprieku un optimismu. Lūdzu nepalieciet vienaldzīgi, palīdziet,» teikts ierakstā.

Tāpat mājaslapā norādīts attiecīgais konta numurs, kur mūziķa talanta cienītāji var ieskaitīt ziedojumu.

www.pitsandersons.lv

Pits Andersons Latvijas mūzikas vēsturē ienācis kā 50.gadu amerikāņu rokenrola leģenda kopā ar savu grupu «The Swamp Shakers».

Pēc pazīstamā un autoritatīvākā padomju rokmūzikas eksperta, slavenā žurnālista Artēmija Troicka, grāmātas «Back In The USSR, The True Story Of Rock In Russia» autora pētījuma datiem, Pits Andersons ir pirmais nopietni vērtējamais rokeris visas bijušās Padomju Savienības teritorijā.

Savukārt 2009.gadā Andersona mūzikas albums «Brass-a-billy», piedaloties ASV notiekošajā konkursā «Just Plain Folks Music Awards», uzvarējis nominācijā «Rockabilly Album». Andersons bija pirmais pārstāvis no Latvijas, kurš jebkad tika nominēts pirmajā desmitniekā, kā arī pirmais, kurš saņēmis šādu balvu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu