Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kaupers pamatojumu koncertēšanai Krievijā atradis Bībelē

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

Sākoties Ukrainas un Krievijas militārajam konfliktam, grupa «Prāta vētra» nopietni domājusi, vai koncertēt Krievijā, intervijā telekanālam LNT stāstīja grupas dziedātājs Renārs Kaupers. Grupa izšķīrusies saites ar Krieviju nesaraut, un Kaupers šādam lēmumam pamatojumu radis Bībelē, kur «nevienā brīdī nav minēts, ka tev kādam būtu jāpagriež mugura».

Vaicāts, vai ir izjustas kādas izmaiņas tieši pēdējā gada laikā saistībā ar notikumiem Ukrainā, Kaupers atcerējās kādu koncertu pagājušā gada jūnijā, pāris mēnešus pēc Krimas notikumiem. Grupa esot ļoti nopietni apdomājusi, ko darīt. «Jo arī mēs pieturamies pie tās sajūtas, ka kultūras cilvēkiem ir jādalās ar to, kas viņiem ir dots. Un ir sajūta, ka tā pasaule paliek labāka. Jā, ir robežas, ir nacionālie jautājumi, bet pāri visam tomēr ir cilvēks,» par savu pozīciju stāstīja mūziķis.

Izrunājot jautājumu no dažādiem aspektiem, grupa nolēmusi braukt uz koncertu. «Aizbraucu mājās, nevarēju ilgi aizmigt, un tad es domāju, kā būs labāk. Un tad mēģināju saprast no šādas pozīcijas: kas ir mana vislielākā autoritāte? Un tad aizdomājos par to, ka esmu kristīgs cilvēks un mana lielākā autoritāte ir Bībele. Un kas ir Bībeles esence? Bībeles esence ir desmit baušļi.

Izlasīju desmit baušļus, izlasīju Jēzus kalna runu un sapratu: nevienā brīdī tur nav minēts šis moments, ka tev kādam būtu jāpagriež mugura. Es guvu mieru, ka mūsu solis ir pareizs,»

atcerējās Kaupers.

Pilnīgu apstiprinājumu, ka rīcība ir pareiza, viņš esot guvis koncertā - tas noticis Ņižņijnovgorodā, un tajā piedalījies arī vietējais koris, kas latviešu valodā nodziedājis «Mazo bilžu rāmīti». «Bija tā, ka tek asaras, un koncerta laikā neskaitāmas reizes domāju - cik labi, ka mēs atbraucām. Un tanī brīdī pilnīgi skaidri sajutu, ka mēs darām pareizi, un kopš tā brīža man šis jautājums ir atrisināts,» teica Kaupers.

Runājot par citu aktuālu politikas jautājumu - Valsts prezidenta vēlēšanām -, Kaupers uzsvēra, ka nākamo valsts pirmo personu vēlētos redzēt tādu pašu kā Vairu Vīķi-Freibergu, kura esot uzlikusi augstu latiņu nākamajiem prezidentiem. «Mēs gaidām tādu pašu brīnumu, tādu pašu izcilību,» sacīja mūziķis.

Vaicāts, kas veido šo izcilību, viņš vērtēja, ka tas ir kas tāds, ka, «paskatoties uz šo prezidentu, katru reizi viņu redzot, viņu dzirdot uzstājoties, jūties lepns, ka šis cilvēks ir mūsu prezidents». «Ka mēs ejam aiz viņa. Viņš saka, un mēs ejam. Viņš ir gudrs, viņš ir inteliģents, patriotisks, viņš ir tajā pašā laikā sirsnīgs un iedvesmojošs,» raksturoja mūziķis.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu