Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

31.maija izrādē «Izraidītie» būs pieejams tulkojums krievu valodā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

31.maija izrādē «Izraidītie», ko Dailes teātrī pērn iestudēja pazīstamais lietuviešu režisors Oskars Koršunovs, būs pieejams tulkojums austiņās krievu valodā.

Marjusa Ivaškeviča lugas pirmizrāde notika 2014.gada janvārī. Aktieris Dainis Grūbe par Bena lomu saņēma Spēlmaņu nakts 2013/2014 balvu kā Gada aktieris un arī Skatītāju balvu. Aktieris Gints Andžāns tika godināts kā Gada aktieris otrā plāna lomā. Izrāde bija nominēta kā Gada lielās formas izrāde, režisors Oskars Koršunovs – kā Gada režisors. Nomināciju Gada aktieris bija izpelnījies Juris Žagars, bet par Gada aktieri otrā plāna lomā bija nominēts Lauris Dzelzītis. Kā Gada kustību māksliniece bija nominēta Vesta Grabštaite, bet Mārcis Judzis un Sauļus Prūsaitis – kā Gada mūzikas autori. Izrāde kļuva par Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas «Kilograms kultūras» 2014.gada pirmā ceturkšņa uzvarētāju.

Ik gadu simtiem cilvēku pamet savas mājas, lai meklētu laimi svešās zemēs. Emigrācija ir skārusi gandrīz katru latviešu ģimeni – mūsu radiniekus, mūsu draugus. ...Tas notika pirms padsmit gadiem. Toreiz Ņujorkā vēl stāvēja Dvīņu torņi, bet princese Diāna jau bija gājusi bojā. Toreiz Bens bija ļoti laimīgs un perspektīvs. Lipīgi, smirdīgi, šķībi, greizi un apdulluši no garā ceļa, bariņš emigrantu ierodas Londonā – apsolītajā zemē. Taču šī ir cita pasaule – kastēs zem Vaterlo tilta, bez mājām un draugiem. Un dzīve nav nekāds fiction, kur visu var izdaiļot. Kā lai saprot, kur bija kļūda? Un kurš zina, kā vajadzēja dzīvot? Varbūt vienīgi «Queen» vai Harijs Poters...

Izrādē «Izraidītie» lomas atveido Dainis Grūbe, Juris Žagars (Bens), Lauris Dzelzītis (Vandals), Elīna Dzelme (Dana), Vita Vārpiņa (Liza, policiste), Gints Andžāns (Edijs, hipijs), Ieva Segliņa (Olga, krieviete, skvotere / Sirēna), Dainis Gaidelis (Policists / Azims, pakistānietis), Artūrs Dīcis (Harijs /Kristus), Raivis Vidzis (Supersmagais), Ērika Eglija (Oksana, Supersmagā sieva / Sirēna), Aldis Siliņš (Sauļus, lietuvietis, skvoters), Artis Robežnieks (Brālis latgalietis I / Oļģerts), Esmeralda Ermale (Regīna), Pēteris Gaudiņš (Bārdainis / Bezpajumtnieks), Valdis Liepiņš (I šoferis / Bezpajumtnieks), Juris Kalniņš (II šoferis), Lauris Subatnieks (Brālis latgalietis II / Puisis no Viktorijas parka), Anete Krasovska, Nora Anna Geidmane, Regīna Eglija, Laura Atelsone (Meičas bārā), kā arī Roberts Gaidulis, Artūrs Kļava un Rihards Sokolovs (Puiši bārā).

Izrādē piedalās grupa «RYGA» – Mārcis Judzis (vokāls, sitaminstrumenti), Rihards Lībietis (ģitāra), Armands Butkēvičs (bass) un Ervings Znotiņš (klavieres).

Izrādē smēķē un tiek izmantota necenzēta leksika, Dailes teātris to neiesaka skatīties līdz 14 gadiem.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu