Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vienpadsmit viedi padomi ceļošanai dabā

TVNET
Vienpadsmit viedi padomi ceļošanai dabā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Pavasara nogurums, izdegšana darbā, vēlme izvēdināt galvu – pavasarī daudziem rodas vēlme aizbraukt no pilsētas kņadas un pāris dienas atpūsties dziļos laukos vai mežos, lai relaksētos un atjaunotu spēkus dzīvei. Kas noteikti jāņem līdzi, apceļojot Latvijas attālos lauku reģionus jeb dodoties ķert asas izjūtas uz dziļiem laukiem, mežiem, purviem un bezceļiem, stāsta ceļotājs Ivars Jakovels.

 
Foto: Shutterstock

Pretodu līdzeklis

Lai gan pilsētā odu sezona vēl nav jūtama, jāatceras, ka laukos, īpaši siltās dienās, tā ir sākusies. Tāpēc, lai nesabojātu brīvdienas, vēlams jau laikus apbruņoties ar pretodu līdzekli.

 
Foto: Shutterstock

GPS jeb globālā pozicionēšanas sistēma

Ja esat nodomājis aizmukt no civilizācijas, tad GPS līdzņemšana ir būtiska nepieciešamība. Kā zināms, GPS uztvērējs aprēķina objekta koordinātas. Tas ļaus izkļūt no viltīgiem purviem vēl pirms nakts melnuma iestāšanās.

 
Foto: Shutterstock

Rezerves ritenis un lāpsta

Ceļi ir ceļi, bet bezceļi ir bezceļi, tāpēc vēlams būt gatavam gan tam, ka riepa var neizturēt, gan tam, ka būs jārokas, lai tiktu ārā no dubļiem.

 
Foto: Shutterstock

Aptieciņa

Dodoties šādā ceļā, būtiski atcerēties par pirmās medicīniskās palīdzības lietām. No zālēm noderēs paracetamols kā populārākais līdzeklis pret drudzi, temperatūru, galvassāpēm u.tml. Savukārt brūču apkopošanai - ūdeņraža pārskābe un pārsējs vai plāksteris.

 
Foto: Shutterstock

Lukturītis vai «Flashlight»

Vecajam labajam lukturītim vienmēr būs lietojums dabā un tumsā. Savukārt jaunu lietu izmēģinātājiem noderēs lietotne «Flashlight» - bezmaksas aplikācija «Android» telefoniem un planšetēm.

 
Foto: Shutterstock

Mobilais auto modems

Mobilais modems automašīnai arī dziļos laukos un pierobežā, kur jaudīgais LTE (3G/4G) tīkls nav īsti labi pieejams, nodrošinās bezvadu internetu, pieslēgts pie auto piepīpētāja spraudņa. Turklāt to var lietot arī ārpus auto, jo iebūvētais akumulators nodrošina modema darbību vēl pāris stundas pēc auto izslēgšanas.

 
Foto: Shutterstock

Tūristu zābaki

Dubļi līdz ceļiem, nepļauta zāle cilvēka augumā, bailes no čūskām – iemesli katrai vietai būs savi. Šādām situācijām ieteicami garie tūrisma zābaki, jo tiem ir vairākas priekšrocības, salīdzinot ar zvejnieku zābakiem: tie ir vieglāki, tiem ir labāka termoizolācija un kājas tajos nesvīst.

 
Foto: Shutterstock

Armijas tipa guļammaiss

Šajā nišā var izvēlēties starp vairākiem zīmoliem, jo visiem tiem kopīga viena pamatpazīme – tie paredzēti laika apstākļiem, kad ārā ir «mīnusos». Pastāv gan universāli guļammaisi, gan guļammaisi speciāli sievietēm ar īpašu uzliku uz krūtīm. Alternatīva ir apsildāmās armijas teltis, taču tās visbiežāk ir diezgan lielas, kas var radīt neomulīgu sajūtu, ja ceļojat viens vai nelielā kompānijā.

 
Foto: Shutterstock

«Micropur» tabletes ūdens dezinfekcijai

Ja esat gatavs dzert pat purva rāvu, tad laicīgi vēlams nodrošināties ar «Micropur» tabletēm. Tās nodrošinās ūdens attīrīšanas risinājumu problēmām, ko izraisa baktērijas un aļģes. Uzmanību! Pirms lietošanas rūpīgi lasiet instrukciju.

 
Foto: Shutterstock

Prīmuss

Ugunskurus ne visur un ne vienmēr drīkst kurināt, tāpēc alternatīva būs prīmuss.

 
Foto: Shutterstock

Maiss atkritumiem

Nemēslo mežā! Ņem maisiņu un mežā atstāj tikai dabiskās vielas, kas dabiski sadalās.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu