No kurienes tevī tāda pasaules uztvere un enerģija? Kaut kā nelatviski...
Es pieļauju, ka asiņu sajaukums iedod citādu enerģiju. Esmu pa pusei krieviete. Bērnībā ģimenē runājām jaukti abās valodās, brālim (mūziķis Gustavo, – red.) līdz 10 gadu vecumam, runājot latviski, pat bija krievu akcents. Krieviem ir tāds dzīvīgums, viņi ir atvērtāki. Latvieši nav tik ekspresīvi, katrs pats par sevi, nav kopības sajūtas.
Piemēram, nesen biju vienā dizaina prezentācijā, kur pārsvarā bija tikai latvieši. Pasākums bija ļoti iespaidīgs, man, to visu ieraugot, burtiski žoklis atkārās. Paskatos apkārt - neviens neko nesaka, vienkārši stāv un klusē. Es viņiem prasu: «Vai tad nav forši?» Viņi tikai pasmaida un neko atkal nesaka. Latvieši nedod emocijas uz āru.
Kā tu domā, kāpēc tas tā ir? Latviešiem nav emociju, vai arī mēs nezinām, kā tās paust?
Domāju, ka emociju paušana nav ieradums, kas no bērnības būtu iemācīts, ka visu var un vajag izrunāt. Iekšēji jau viss ir, bet viņi tā vērtējoši skatās.
Kas mums jādara, lai nebūtu tik stīvi?
Ikvienam cilvēkam ir jāprot paskatīties uz sevi no malas, paanalizēt savu ikdienas rīcību, jābūt tendētam uz izmaiņām. Ja tu katru dienu darīsi vienu un to pašu, tad loģiski, ka nekad mūžā nekas nemainīsies. Ir diezgan muļķīgi tecināt krānu pa pilei un gaidīt, ka pēkšņi tur izlīs okeāns! Nebūs tā! Ja tu kaut ko maini savā ikdienā, kaut vai pa bišķiņam, vienkārši dari to, ko tu iepriekš neesi darījis, tad arī tu vari arī izmainīt sevi un savu dzīvi. Ja tu katru dienu dzīvo vienā un tai pašā informācijas laukā, ēd vienus un tos pašus salātus, celies septiņos, jo tu tā esi pieradis, katru sestdienu skaties vienu un to pašu raidījumu, tad arī nekas nemainīsies.