Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kara laika traģikomēdija «Droši kā tankā»

TVNET
Kara laika traģikomēdija «Droši kā tankā»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Dailes teātris

Dailes teātrī top Leldes Stumbres kara laika traģikomēdijas «Droši kā tankā» jauniestudējums. Tā režisors ir Mihails Gruzdovs, kuru iedvesmojusi Ziedoņa Ločmeļa ideja. Pirmizrāde paredzēta 22.martā Mazajā zālē.

Ir Otrā pasaules kara pēdējās dienas. Maija sākums, kad apkārt viss plaukst un zeļ, – tādā laikā uz karošanu nemaz vairs prāts nenesas. Kādā pamestā tankā ceļmalā satiekas latvietis, krievs, baltkrievs, tadžiks un čehs. Dažādas tautības, dažādas ticības, dažādas iespējas sarunāties ar Dievu. Visi kopā kā siļķes mucā. Viņi mīcās, plosās un mēģina skaidrot savas un starpvalstu attiecības. Bet kāpēc friči uz lauka apskaujas un bučojas? Varbūt ir kādi svētki?

Foto: Dailes teātris

Izrādē «Droši kā tankā» lomas atveidos Elīna Dzelme (Aleksandra, padomju armijas seržante, baltkrieviete), Intars Rešetins (Andris, kareivis, latvietis), Gints Grāvelis (Rašīds, izlūks, tadžiks), Artūrs Dīcis (Vasilijs, izlūks, krievs), Mārtiņš Počs (Karels, vācu armijas kareivis, čehs) un Inita Dzelme (Irma, lauciniece).

Jauniestudējuma scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ir Leonards Laganovskis, mūzikas konsultants - Juris Vaivods, kustību konsultants - Ziedonis Ločmelis, gaismu mākslinieks – Ronalds Kļaviņš.

Foto: Dailes teātris

Foto no Ādažu poligona, kur pieredzi guva izrādes radošā komanda: http://www.dailesteatris.lv/galerija/84/

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu