Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sigulda jau piekto gadu nosvin ziemas beigas ar vērienīgu Ziemas festivālu

TVNET
Sigulda jau piekto gadu nosvin ziemas beigas ar vērienīgu Ziemas festivālu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: PantherMedia/Scanpix

«Siguldas daba, Siguldas trases, Siguldas aizrautība un mūsu sportistu neizmērojamais darbs ir tas, kas ļauj šai romantiskajai - teikām un leģendām apvītajai zemes vietai nēsāt arī Ziemas sporta galvaspilsētas titulu.

«Ik ziemu savās sajūtās mēs katru mūsu sportistu izcīnīto medaļu piespraužam arī sev pie krūts, jo esam vienoti šajā līdzi jušanas disciplīnā un neizsakāmi lepni par mūsējo izcilajiem startiem pasaules trasēs un arēnās,» norāda Siguldas novada Kultūras centra
pasākumu režisore un producente Ilze Jakubovska. «Sports un līdzi jušana ir siguldieša goda kods.»

«Tāpēc marta vidū, sagaidot visus savus varoņus mājās no pasaules startiem, Sigulda svin – svin ziemas sporta sezonas noslēgumu, mūsu sportistu atgriešanos mājās un pavasara atnākšanu ar ZIEMAS FESTIVĀLU!» – stāsta festivāla organizatori.

Festivāla moto ir «VAIRĀK SPORTA. VAIRĀK MĀKSLAS. VAIRĀK IZKLAIDES»

Šīs trīs enerģijas lieliski savijas kopā, veidojot ļoti spēcīgu īpašo Siguldas Ziemas festivāla noskaņu.

Piektdien, 13.martā, – VAIRĀK MĀKSLAS!

Jau no 9.marta Mākslu skolā «Baltais flīģelis» notiek radošuma nedēļa «20./21. gadsimta mija kultūrā. No medija uz multimediju».
Tiks organizētas BF pedagogu un vieslektoru vadītās radošās darbnīcas – mākslā, mūzikā, teātrī un dejā.

Bet 13.martā pl.16.00 notiks zīmējumu teātra, improvizācijas teātra un multimediju mākslas darbnīcu prezentācijas kā arī jaunradītās filmas demonstrācija un zīmējumu teātra izrāde «7 pasakas par Ņukucīti», ko attēlos gleznotāja Anda Lāce, laikmetīgās dejas solo - Agnese Bordjukova un teicējs Varis Klausītājs.

Plkst. 19.00 simboliska festivāla atklāšana uz Siguldas novada Kultūras centra jumta ar «Dzelzs Vilka» mūziķa Kaspara Tobja muzikālo performanci «Zili stikli, zaļi ledi», Sandija Semjonova filmas «Leģenda Dinamo» seanss kinozālē un tikšanās ar Sandi Ozoliņu kā arī starptautiskā leļļu izstāde «Ziemas sapņi».

Sestdien, 14.martā, – VAIRĀK SPORTA!

Visi tiek aicināti uz ziemas sporta veidu sezonas lielo noslēguma pasākumu Siguldas kamaniņu un bobsleja trasē pl.12.00 – 19.00.

«CAT Showel Race Super Final» – Ziemas festivāla kulminācija!

Latvijas čempionāts bobslejā, nobraucieni ar lāpstu, slidotāju paraugdemonstrējumi, olimpiešu autogrāfu sesija, LR Saeimas frakciju vučko nobraucieni, komandu supersacīkste (bobslejs, skeletons, lāpstšļūči). Izklaides bērniem un pieaugušajiem – DJ Toms Grēviņš un grupa «Neon Saturdays».

Svētdien, 15.martā, – VAIRĀK IZKLAIDES!

Festivāla noslēguma pasākums Siguldas Dzelzceļa Stacijas laukumā gaidīs siguldiešus un pilsētas viesus no pl.12.00 līdz 17.00.

Sigulda sagaidīs pavasari slidojot – jo Stacijas laukumā visu festivāla laiku darbosies slidotava, kuras saimnieka lomā būs iejuties neviens cits kā garajā atvaļinājumā ejošais Salatētis!

Raiņa gadu aizsākot, apmeklētāji varēs vērot, kā top gigantiskas kokmateriālu skulptūras «Stikla kalnā», materializējoties astoņu mākslinieku fantāzijām.

Pl. 14.00 kolorītās Agneses Rakovskas grupas «Triānas parks» koncerts, bet visa festivāla muzikālais noformējums kopā ar Radio7.

Festivāla tirdziņš, olimpiešu sveikšana, Pix Box fotostudija un Latvijas Olimpiskās komitejas fotoizstāde Siguldas Tūrisma informācijas centrā.

Gardēžus lutinās elegantais «Sprīdeats» virtuves piedāvājums ar 100% Latvijā audzētas liellopu un jēra gaļas burgeriem un lēcu zupu.

Speciāli visiem, kuri raibajā festivāla notikumu virpulī gribēs uz mirkli atpūsties un relaksēties, Siguldas novada Kultūras centra Cosmo zālē visu nogali darbosies «Cosmo chill» atpūtas zona - Ziemas muzikālās improvizācijas Siguldas mūziķu izpildījumā, sporta videostudija, kurā varēs skatīties filmas par sportu, mūsu olimpiešiem un Ziemas festivālu, Pop–up cafe «FAZENDAS virāža», «Pix Box» fotostudija un papīra darbnīcas «Viktora vēstules» izbraukuma «Olimpiskais pasts». Darbnīcā ikviens uz speciāli izveidota olimpiskā papīra varēs uzrakstīt savu novēlējumu vai pateicības un atbalsta vārdus mūsu olimpiešiem. Olimpiskā pastkastīte tiks iztukšota festivāla noslēguma dienā, un visas uzrakstītās vēstules svinīgi tiks nodotas adresātiem Stacijas laukumā noslēguma pasākumā.

Siguldas V Ziemas festivāls izskanēs Ziemas Džeza noskaņās – grupas «Jakob Noiman Festival Band» koncerts koncertzālē «Baltais flīģelis» pl. 19.00. Programmā džeza melodijas, ebreju un Balkānu tautu mūzika.

Siguldas Ziemas festivāls ir jautra, krāsaina un simboliska atvadīšanās no saltā un baltā Latvijas gadalaika. Tiekamies nedēļas nogalē – Latvijas ziemas sporta galvaspilsētā – SIGULDĀ!

Sigulda aizrauj, Sigulda svin!

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu