Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Lielās mūzikas balvas» laureāti aktualizē koncertzāles vajadzību Rīgā

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

«Lielās mūzikas balvas 2014» laureāti operdziedātājs Egils Siliņš un Sigvards Kļava, saņemot balvas, aktualizēja nepieciešamību pēc jaunas koncertzāles Rīgā, novēroja aģentūra LETA. Operdziedātājs saņemot balvu nominācijā «Par izcilu sniegumu» sacīja, ka vēlas pasapņot. «Es sapņoju par jaunu koncertzāli,» un piebilda, ka gan klausītāji, gan mūziķi to ir nopelnījuši. «Publika un mūziķi tiek apzagti! Tas būtu tik vienkārši. Valdībai šo jautājumu vajadzētu iekļaut nākamajā sēdē,» aicināja Siliņš.

Līdzīgās domās bija arī Sigvards Kļava un viņa projekta «Bahs. Pasija. Rīga.» komanda, kas saņēma balvu nominācijā «Eiropas nozīmes mūzikas notikums Latvijā».

«Paldies tiem, kas palīdz domāt lielākas domas nekā ikdienā. Paldies tiem, kas palīdz tās realizēt. Dzīvē pašķiras pilnīgi cita jēga, ja ir spēja pafantazēt par kaut ko vairāk nekā tikai regulārās lietas. Mīļie, Rīgai vajag koncertzāli,» sacīja Kļava.

Jau ziņots, ka «Lielās mūzikas balvu 2014» nominācijā «Par izcilu sniegumu» saņēma Siliņš, savukārt kategorijā «Gada koncerts» balvu saņēma operdziedātāja Inga Kalna, informēja «Latvijas Koncertu» pārstāve Rinta Bružēvica.

Siliņš balvu saņēma par sniegumu, izpildot Fēliksa Mendelszona-Bartoldi oratoriju «Elija» 13. decembrī Lielajā ģildē un uzstāšanos solokoncertā 14.novembrī Latvijas Nacionālajā operā (LNO), kā arī festivālos «Summertime» un «Artissimo».

Kalna balvu saņēma par solokoncertu «Bel canto», kas notika 17.maijā LNO un kura diriģents bija Džulians Reinoldss.

Kategorijā «Par mūža ieguldījumu» balvu saņēma diriģents Mariss Jansons, kuram šī balva jau ir pasniegta ārzemēs.

Nominācijā «Eiropas nozīmes mūzikas notikums Latvijā» sudraba statueti ieguva projekts «Bahs. Pasija. Rīga.», kas noritēja aprīlī Rīgas Domā, Svētā Pētera baznīcā un Svētā Jāņa baznīcā. Koncerts bija «Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta» programmas notikums.

Savukārt par «Gada uzvedumu» tika nosaukta Kristapa Pētersona opera «Mihails un Mihails spēlē šahu» LNO, kuras diriģenti ir Ainārs Rubiķis un Atvars Lakstīgala un režisors ir Viesturs Meikšāns. Opera bija Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikums.

«Par izcilu interpretāciju» laureāta godā tika čelliste Sola Gabeta ar solopartiju Pētera Vaska Otrā čellkoncerta «Klātbūtne» pirmatskaņojumā 25.oktobrī Lielajā ģildē. Viņa uzstājās kopā ar «Sinfonietta Rīga» un diriģentu Normundu Šnē.

Kategorijā «Par izcilu darbu ansamblī» «Lielās mūzikas balvu 2014» balvu saņēma ērģelniece Kristīne Adamaite.

Nominācijā «Gada jaundarbs» balvu saņēma Andris Dzenītis par «E[GO]» - koncertu saksofonam un orķestrim, kura pirmatskaņojums notika Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā 25.janvārī Lielajā ģildē. Koncertā piedalījās saksofonists Arvīds Kazlausks, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Normunds Šnē.

Par «Gada jauno mākslinieku» tika atzīts sitaminstrumentālists Jānis Bombizo-Fedotovs. «DNB bankas» speciālo balvu «Par talantu audzināšanu» saņēma pedagogs, diriģents un komponists Jānis Kaijaks.

«Lielā mūzikas balvas» pasniegšanas ceremonija, kurā tika paziņoti laureāti deviņās kategorijās, notika LNO. Pasākumu organizēja «Latvijas Koncerti» sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu