Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Izdota estētiska Karlīnas Vītoliņas gadagrāmata «Mirkļa turpinājums»

TVNET
Izdota estētiska Karlīnas Vītoliņas gadagrāmata «Mirkļa turpinājums»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Estētiem un labas fotogrāfijas cienītājiem «Apgāds Zvaigzne ABC» ir laidis klajā brīnišķīgu dāvanu – gadagrāmatu «Mirkļu turpinājums» ar Karlīnas Vītoliņas fotogrāfijām. Gadagrāmata palīdzēs ne tikai lietderīgi organizēt laiku, bet sniegs arī estētisku baudījumu.

Karlīna Vītoliņa fotogrāfijās iemūžinājusi 50 brīnišķīgas sievietes – gan Latvijā pazīstamas personības, gan ārzemnieces. To vidū ir Aina Nagobads-Ābola, Ieva Adams, Aija Andrejeva, Ilze Avotiņa, Una Meistare, Helena Straub un citas.

Tā kā šis laika plānotājs nav piesaistīts konkrētam gadam, tas paver plašas iespējas to izmantot ne vienu vien gadu. Gadagrāmatā ievietotas arī katram latvietim tik svarīgās vārda dienas.

Gadagrāmatas «Mirkļa turpinājums» atvēršanas svētki notiks 28. novembrī plkst. 19 Dizaina mēbeļu salonā «Imagehouse» (Rīgā, Brīvības ielā 40).

Foto: publicitātes

Karlīna Vītoliņa (1982) beigusi RDMV, studējusi Prāgas akadēmijā FAMU fotogrāfijas specialitātē (2011), pirms tam bijusi arī Londonas leģendārās Svētā Mārtina Mākslas un dizaina koledžas un Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes studente. Kādu laiku dzīvojusi un fotografējusi Parīzē. Karlīnas darbi bieži publicēti Latvijas stila žurnālos.

Atbildot uz jautājumu, kur viņa gūst idejas darbiem, Karlīna atsaucas uz Džima Džārmuša teikto, ka nav nekā oriģināla un jāzog viss, kas rada iedvesmu un rosina iztēli. To var atrast vecās un jaunās filmās, mūzikā, grāmatās, gleznās, fotogrāfijās, dzejoļos, sapņos, sarunās, arhitektūrā, tiltos, pilsētās, kokos, mākoņos, ūdeņos, gaismās un ēnās – der viss, kas tiešā veidā uzrunā dvēseli.

Tā mākslinieks var radīt autentisku darbu, un šis autentiskums ir nenovērtējams. Turklāt zādzību nevajag censties slēpt. Karlīna atzīst, ka līdz ar Džārmušu nozīmīga loma viņas vizuālās pasaules tapšanā bijusi arī Žanam Kokto, Lukīno Viskonti, Vimam Vendersam un franču Jaunajam vilnim.

www.zvaigzne.lv

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu