Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Lingita pirmo reizi dzīvē apmeklē tēva dzimteni Kongo

Lingita ar mammu Barselonā FOTO: no personiskā arhīva

Šova «O!Kartes skatuve» dalībniece un «Playboy» modele Lingita Lina Bopulu ir devusies uz Kongo, lai beidzot paviesotos tēva dzimtenē. Meitene savā deviņpadsmit gadus ilgajā dzīvē ne reizi nav viesojusies tēva mājās. Pašlaik Lingita uzturas Āfrikas pilsētā Brazavilā, kur dzīvo un arī strādā viņas tēvs.

Ar dzīvesstila portālu «Sejas.lv» sazinājās Lingitas mamma Sigita Bopulu, lai pastāstītu, kā meitai klājas Kongo. Lingita dzīvo tēva mājā, kura salīdzinājumā ar ļoti daudzām būdām ir īsta pils, tikai mājā nedarbojas kanalizācija, tāpēc ir problēmas ar ūdeni.

Lingita ar mammu Barselonā FOTO: No personiskā arhīva

Ar tēvu jaunā dziedātāja sazinās franču valodā. Valodu meitene apguvusi skolā, bet, ja kāds vārds piemirstas, viņa to pasaka krieviski, jo Lingitas tēvs Latvijā ir studējis krievu valodu.

Lingita pie tēva Āfrikā viesojas pirmo reizi dzīvē. Tēvu meitene satiek reizi divos gados, iepriekšējā tikšanās bija Kijevā, kad mūziķes tētis tur bija ieradies darba komandējumā.

Sarunā ar meitu pa telefonu meitenes mamma ir uzzinājusi, ka Lingita ir jau paspējusi iemācīties gatavot afrikāņu ēdienus; Kongo pārsvarā ēd vistu vai zivis un par piedevām izvēlas kartupeļus vai makaronus.

«Lielas atšķirības ēdienos pagaidām Lingita neredz, atšķirību, savādāku garšu, veido dažādas mērces, kuras viņa jau ir pagaršojusi un prot pagatavot. Ceru, ka, atbraukusi uz Latviju, uztaisīs man arī kādu no ēdieniem,» tā Sigita.

Sigita meitu ir audzinājusi cienīt latviešu valodu, latviešu tradīcijas, bet vienalga sieviete priecājas, ka viņas bērnam ir iespēja aizbraukt pie tēva, un iepazīt Āfriku, tā ir cita pasaule un Lingitā tomēr rit arī Kongo asinis, tāpēc mamma ļoti priecājas, ka parādījās šāda iespēja.

«Gaidu savu bērnu mājās, jo Lingitai ir jāturpina mācības Latvijas Universitātē, kur viņa apgūst baltu filoloģiju. Mūsu ģimenē ir svarīga izglītība. Jebkurā gadījumā ceru, ka meita rudenī atbrauks mājās ar savādāku skatu uz dzīvi un jutīsies laimīga,» nosaka Sigita.

Kopā ar tēvu un viņa draugiem meitene iet uz dažādām pilsētas vietām, satiekas ar radiniekiem, ir bijusi afrikāņu tirgū, audumu veikalos, ir spēlējusi futbolu ar vietējiem jauniešiem un, protams, bauda dažādos Āfrikai raksturīgos augļus.Uz augšu
Back