Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Jauna filma par leģendārajām «Tour de France» sacensībām

TVNET
Jauna filma par leģendārajām «Tour de France» sacensībām
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Flickr

Laikā, kad norisinās simtās «Tour de France» sacensības, LTV7 skatītājiem dāvā iespēju pirmajiem Latvijā novērtēt 2013. gada filmu par slaveno riteņbraukšanas cīņu. Dokumentālā filma «Tour de France - leģenda» izseko 110 gadus ilgajai sacensību vēsturei, aptverot dažādus vēstures posmus.

Ievērojamais franču filozofs Rolāns Barts vienu no Francijas atpazīšanas zīmēm - «Tour de France» riteņbraukšanas sacensības - reiz nosaucis par episkām. Jau vairāk nekā simts gadu leģendārā cīņa par ātrākā un izturīgākā riteņbraucēja titulu kļuvusi par sinonīmu pārcilvēciskām spējām un izturībai. Jaunajā Francijas dokumentālajā filmā «Tour de France - leģenda» šī simbola 110 gadus ilgā vēsture atklāsies ne tikai sportisko triumfu, sakāvju un skandālu gaismā, bet arī 20. gadsimta vēstures kontekstā.

««Tour de France» 110 gados kļuvis par cilvēka izturības simbolu, jo

sākotnēji sportisti sacensībās nobraukuši pat 400 kilometru dienā 24 dienas bez atpūtas.

Mūsdienās brauciens ir modernizējies, taču joprojām saglabā leģendas statusu, izraisa milzīgu publikas interesi un riteņbraucējiem nozīmē augstāko mērķtiecības un izturības pārbaudi,» stāsta bijušais riteņbraucējs, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš.

Slavenās sacensības, kas kļuvušas par visas pasaules uzmanības vērtu sporta parādību, caurauž gan cīņasspars un uzvaras, gan traģēdijas un dopinga pārkāpumi.

Par «Tour de France» kāpumiem un kritumiem skatītāji varēs pārliecināties ceturtdienās, 4.jūlijā pulksten 21.05 un 11. jūlijā pulksten 21.00.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu