Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Līgošana būs arī "Rūdolfa Jāņos Cinevillā”

TVNET
Līgošana būs arī "Rūdolfa Jāņos Cinevillā”
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Vērienīgu un plašu Līgo svētku programmu šogad sola „Rūdolfa Jāņos Cinevillā”, kur divu dienu un vienas nakts garumā varēšot izbaudīt gan tūkstošiem gadu senu tradīciju mistiku, gan lustēties mūsdienīgi kopā ar Latvijā populāriem mūziķiem un grupām.

Lielākā vainaga vīšana, tirgošanās, dziedāšana un dejošana...

“Kāpēc mēs Jāņos pinam vainagus, dedzinām ugunskurus, mazgājamies rasā un līgojam – šo tradīciju dziļākā nozīme bieži ir aizmirsta un mūsu uzdevums ir to atgādināt. Priecājos arī par tradīcijām, kas parādās jaunos veidolos – kopīgi veidotais lielais Jāņu vainags – tradīcija, ko kopā ar Krājbanku aizsākām pagājušajā gadā, turpinās, apliecinot mūsu spēju kopā darīt skaistus darbus. Jāņu lielfestivāls būs iespēja piedzīvot divu dienu svētkus un kļūt par jaunu visas tautas tradīciju,” saka Telekompānijas LNT valdes priekšsēdētājs Andrejs Ēķis.

Jau 14:00 Cinevillā sāksies Latvijā lielākā Jāņu vainaga vīšana, ik viens aicināts ņemt līdzi uz „Cinevillu” savas Jāņu zāles un ar labām domām un vēlējumiem Latvijai, ievīt tās lielajā Jāņu vainagā. Vainags ir dabas svētības, skaistuma, spēka un mūžības simbols, tas simbolizē arī sauli un pasargā no ļauna, kopīgi vītam vainagam ir lielāks spēks un spēja pasargāt.

Ticējums vēsta, ka Jāņos ir jāpriecājas, jādzied un jādejo, jo tā no dvēseles var izskalot visas rūpes un raizes. Priecīgajiem priecīgs būs arī viss atlikušais gada ritums. Tieši tāpēc visas dienas un nakts garumā uz lielās Krājbankas skatuves uzstāsies Latvijā iemīļoti mūziķi – māsas Legzdiņas, Lauris Reiniks, Nikolajs Puzikovs, Normunds Rutulis un Slavenais Rīgas orķestris, „Baltie Lāči”, Uškānu un Riču ģimenes, Evijas Sloka un grupa „Klaidonis”, „Dzelzs Vilks”, „Labvēlīgais Tips” un grupa „Credo”. 24.jūnijā, pašā Jāņu dienā, izturīgākos līgotājus priecēs Andris Ērglis

Aktivitātes mazajiem līgotājiem

“Iedomājoties ar kādu dzīvesprieku Jāņus svinētu Rūdolfs no izcilā režisora Jāņa Streiča kinofilmas “Rūdolfa mantojums”, arī tautas kopības lielfestivāls piedāvās varenu līgošanu. Divu dienu garumā, savienojot dienu ar nakti un atkal ar dienu, ļausimies senām tradīcijām un modernām izklaidēm, būsim kopā – tādi būs Rūdolfa Jāņi Cinevillā,” saka lielfestivāla producents un režisors Niks Volmārs.

Mazie līgotāji varēs darboties „Pola rotaļu laukumā”, kurā par izklaidēm rūpēsies radošā grupa „Pasaku nams”. Būs vairākas rotaļas, varēs mācīties pīt vainadziņus, darināt dažādus zvēriņus no siena, lēkāt pa batutu un vizināties ar ponijiem. Čaklākajiem un veiklākajiem rotaļu dalībniekiem būs īpaši garšīgas balvas - saldējums „Pols”. „Pola rotaļu laukums” darbosies no 14:00 līdz 20:00.

No 20:00 vienā no „Cinevillas” paviljoniem „Rūdolfa teātrī” darbosies „Auklīšu nams”, kurā vecāki varēs atstāt bērnus „Pasaku nama” auklīšu uzraudzībā un paši doties atpūsties nakts ballē. „Auklīšu namā” mazie varēs gan rotaļāties, gan pasnaust.

Kulminācija būs lielā Jāņu vainaga savienošana un uguns krāvumu parka iedegšana

„Rūdolfa Jāņu Cinevillā” kulminācija būs lielā Jāņu vainaga savienošana un uguns krāvumu parka iedegšana, kas notiks tieši saulrietā, lai tā savienotu dienu ar dienu un uzvarētu tumsu. Uguns ir auglības nodrošinātāja, tā pasargā no ļaunā, Jāņu uguns ir maģiska, tās apspīdētie saņem veselību, svētību un spēku. Lai spēka un veselības būtu gana visiem līgotājiem, Cinevillā iedegsies vairāk kā 20 ugunskuri, kas izvietoti Saules zīmē.

„Aldara meistaru laukumā” darbosies amatnieki un tirgotāji, varēs nobaudīt gan gardu miestiņu, gan lauku labumus, piedalīties konkursos, kalt piemiņas monētas un vizināties Aldara meistaru karietē.

Rūdolfa sētā no 14:00 darbosies Kurzemes sētas ļaudis, tīrīs un rotās gan sētu, gan sevi, ielīgos Jāņus un zīlēs nākotni, kā arī mācīs gatavot īstu Jāņu sieru. Sevišķi interesanti Rūdolfa sētā būs jaunām meitām, jo tās zīlējot nākotni varēs noskaidrot kurš ir īstais precinieks un kad izies pie vīra. Jau pēc saulrieta, ap 1:00 Rūdolfa sētā būs pliko skrējiens un mazgāšanās rasā. Jāņos ūdenim piemīt īpašs spēks, tas spēj attīrīt cilvēku no jebkura grēka, ūdens ir arī auglības veicinātājs.

„Radio SWH Kultūras namā” divos stāvos varēs baudīt kārtīgas latviešu dejas, „Rūdolfa teātrī” no 14:00 varēs noskatīties divas teātra izrādes, Rūdolfa Blaumaņa „Trīnes grēki” un „Čaukstenes”, bet filmas „Rīgas sargi” dekorācijā – baznīcā darbosies kino teātris, varēs noskatīties filmu „Rūdolfa mantojums” un tikties ar filmas režisoru Jāni Streiču.

Līgotāju ērtībai

Visas dienas garumā norisēm „Rūdolfa Jāņos Cinevillā” varēs sekot Radio SWH un LNT tiešraidēs.

Līgotāju ērtībai tiks piedāvātas bezmaksas telšu vietas. Pie kino pilsētiņas būs izvietotas plašas autostāvvietas.

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā, biļetes cena iepriekšpārdošanā šobrīd ir pieci lati, pasākuma dienā seši lati. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja pasākumā ir bez maksas.

Sadarbībā ar „Pasažieru vilciens” 23.jūnijā no Rīgas uz Tukumu kursēs arī īpašs Līgo dienas papildus reiss, tiks nodrošināti autobusu reisi uz kino pilsētiņu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu