J.B.: Godīgs, ar mugurkaulu, zina valodas, inteliģents, bet tajā pašā laikā spēj būt tuvu tautai, patriotisks. Daļai cilvēku patīk, ja prezidents ir izteikti nacionāls, citiem vairāk gribas kosmopolītisku personību. Ideālu nekad neatradīs, taču
gribētos par prezidentu tādu cilvēku, kuru žurnālisti visu darbības laiku pārbaudītu no A līdz Z un nespētu atrast nevienu būtisku kļūdu.
Ja tāda tomēr tiktu atrasta, tad prezidentam būtu argumenti, kuri pateiktu, ka tā nemaz nav bijusi kļūda, bet apzināta rīcība. Neveiksmes gadījumā prezidents būtu spējīgs to arī atzīt. Bet izskatās, ka tāda cilvēka nav. Diez vai mēs katrs spētu vienmēr tā rīkoties.
Ko mūsu prezidentiem vajadzētu mācīties vai mainīt savā uzvedībā? Kas turpretī viņiem izdodas līdz šim lieliski?
J.B.: Manuprāt, prezidenti aicinājuši cilvēkus būt pozitīviem, centušies viņus motivēt, kas ir labi. Tā vajag darīt, taču, manuprāt, nebūtu slikti, ja šīm runām pieliktu klāt daļu nedaudz kritisku un ironisku skatu uz dzīvi. Nu kaut vai, piemēram, tas, ka nav nekādas vienotās Eiropas, nav nekāda draugu klubiņa. Visi tajā savienībā ir, lai gūtu labumu. Latvija, izņemot pašiem latviešiem, ir pie kājas. Nevajag cilvēkiem potēt lietas, kuras ir tukšas un skaistas idejas. Vienā gadījumā tās liek daļai cilvēku pavīpsnāt, otrai daļai noticēt un pēc kāda laika vilties. Protams, prezidentam jārunā par ideāliem, taču neaizmirstot to, ka katram cilvēkam svarīgs ir tikai viņš pats. Un citādāk nav bijis un nebūs.
Ar ko izrāde pārsteigs? Uz ko jāgatavojas skatītājam?
V.S.: Es ceru, ka pārsteigs ar mūsu izvēli, kā skatīties uz šo tematu. Un skatītājus mēs ceram pārsteigt nesagatavotus.
J.B.: Izrāde varētu saistīt ar to, ka fantāzija ir jaukta kopā ar realitāti, smieklīgais jaukts ar traģisko un visā tajā ir mēģināts saglabāt pašu svarīgāko – cilvēcisko stāstu, kurš būtu nolasāms jebkuram skatītājam. Skatītājam jāgrib atnākt un jāgrib izrādi noskatīties, lai pēc izrādes saprastu, vai tie bija arī „mani” prezidenti, vai es arī kādreiz esmu juties līdzīgi. Mēs ceram, ka jā!