Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Marta Ritova uzskata, ka būt sev pašai ir grūti

FOTO: Raimonds Birkenfelds

Dziedātāja Marta Ritova izdod savu jauno singlu, dziesmu «Noslēpums». Dziesmas ziņojums vēsta to, ka ikvienā no mums ir noslēpums, mums tas sevī tikai jāatklāj. Mēs katrs esam unikāls.

Jaunā singla mūzikas autore ir pati Marta Ritova, bet tekstu ir sarakstījis vairāku iepriekšējo dziesmu līdzautors Toms Barons-Lūķis. Puisis ir arī Martas iepriekšējā singla «Mainiet vārdus» autors.

«Mūsdienās būt sev pašai ir grūti, jo sabiedrība uzspiež savas vajadzības un stereotipus, bet es vienmēr esmu domājusi, ka tieši būtu pašam ar savām domām un viedokli ir daudz vērtīgāk, nekā izlikties par to, kas neesi. Mums katram šai pasaulē ir kāda loma un to varam piepildīt, tikai esot pašiem,» aizdomājas Marta.

Dziesmas «Noslēpums» fotosesijas laikā Marta iejutās dažādos tēlos, tajos, ko viņa parasti izdzīvo savā ikdienā, dziedātāja bija gan vienkārša, gan traka, gan sievišķīga.

FOTO: Raimonds Birkenfelds

«Nedomāju, ka šie trīs dažādie tēli ir tik lielas galējības, ka nevar apvienoties vienā cilvēkā un būt patiesi, esmu tāda. Uz skolu varu braukt pilnīgi nekāda, nošļukušās biksēs, kedās, aizmigusi, bet, ja jāiet uz kādiem pasākumiem, vienmēr sapucēšos. Tāpat citreiz man viss ir vienalga un esmu ar to galīgā mierā, citreiz man ir tik daudz enerģijas, ka varu skriet visur pēc kārtas,» savu dažādo personību atklāj Marta.

Dziedātāja uzskata, ka visas šīs trīs galējības ir ieliktas viņas vārda nozīmē - Viņas asā uztvere un aizvainojošā atklātība sanikno ne vienu vien. Martas ir kontrastu cilvēki, kurās apvienojas skarbums un negaidīts maigums. Vēlēšanās krāt un tikpat viegli iztērēt. Neatkarību prot savienot ar cieņu. Ir laba stila izjūta. Vēlas, lai viņas darbs tiktu atzīts. Prot radīt sev patīkamu dzīves filozofiju.

FOTO: Raimonds Birkenfelds

«Es nezinu, vai akli uzticos vārdu nozīmēm, bet noteikti kaut kas tur ir, vispār viss ir jau sen zvaigznēs ierakstīts, tas, kādiem mums jābūt,» nobeidz Marta.

Šobrīd Marta Ritova strādā pie sava debijas albuma, ko ierakstu kompānija «Mikrofona ieraksti» plāno prezentēt jau šajā rudenī.

Uz augšu
Back