Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Guntis Veits šovā uzvaru novēl Rēzeknes korim

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

Liepājas Sudraba viļņu kora vadītājs Guntis Veits priecājas, ka piedalījies TV3 muzikālajā spēkošanās šovā «Koru kari 3», jo tas sniedz iespējas tālākai muzikālai darbībai. Galvenais mērķis šovā tika izvirzīts atgriezties pārraidē pēc izbalsošanas. «Jūtos fantastiski! Šī nav pirmā reize, kad piedalos kādā TV šovā. Zinu, ka izmaiņas var notikt jebkurā laikā, šodien esi pirmais, rīt dodies mājās, jābūt gatavam uz visu. Mēs labi pavadījām laiku, darījām, ko varējām, neko nenožēloju,» sarunā ar TVNET atklāj populārās grupas «Credo» solists.

Veits: vēlējāmies lauzt tradīciju, bet neizdevās

Mūziķis uzsver, ka arī viņa koristi ir apmierināti ar paveikto un īpaši nepārdzīvo. Ja pirmajā izbalsošanas reizē bija asaras, tad otrreiz, saņemot mazāko balsojumu, dalībnieki vairs neraudāja, bet priecājās par iegūto pieredzi, draugiem un emocijām.

«Ja atskatās uz iepriekšējiem šoviem, Liepāja ir tas koris, kurš vienmēr tiek izbalsots un iebalsots atpakaļ, un atkal jau izbalsots. Mēs par to smejamies - likumsakarība, nekas jauns jau nenotika. Galvenais mums bija tikt atpakaļ atgriešanās koncertā. Vēlējāmies, protams, lauzt tradīciju, bet neizdevās. Nav jau arī slikti to ievērot,» smej Veits.

Guntis Veits šovā "Koru Kari"
Guntis Veits šovā "Koru Kari" Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

Briest Liepājas un Rēzeknes kora sadarbība

Pēc šova «Koru kari 3» Guntis nedomā izbeigt sadarbību ar savu kori, bet gan apsver iespējas, kā projektu padarīt pieprasītu koncertos. Koris plāno sadarboties ar Rēzeknes Zaļo pakalnu kori. Šāds lēmums tika pieņemts jau pirmajās šova nedēļās. Guntis atklāj, ka viņa Liepājas un Rēzeknes koris ir ļoti sadraudzējušies un mūziķis nezina, vai kas tāds vispār ir bijis novērojams citos šovos.

«Mūs visus saista ļoti cieša draudzība. Liepājas Sudraba viļņu kori draudzība ļoti uzmundrina, jaunieši redzēja, ka par viņiem pārdzīvo, uzmundrina, balso atgriešanās koncertā, tas liek justies labi un saprast, ka

šovs nav tikai par uzvaru, bet draudzību,»

skaidro Veits.

Guntis aizdomājas par to, cik sarežģīti ir taisīt koncertprogrammu, atrodoties tik tālu vienam no otra. Ka programmai ir jābūt tik labai, lai cilvēki vēlētos apmeklēt abu koru kopīgos šovus, jo ceļā nāksies pavadīt ilgas stundas. Mūziķis smejoties saka: lai paviesotos Rēzeknē, viņa korim būtu jāpārvar veseli 1000 kilometri, un tas prasa daudz līdzekļu.

Uzvaru novēl Rēzeknes Zaļo pakalnu korim

Jautāts par spilgtākajām šova atmiņām, mūziķis minēja ikvienu uzstāšanos. Šovs tomēr ir sacensība, sacensības rada adrenalīnu, un tas paspilgtina atmiņas.

«Uzvaru novēlu Rēzeknes Zaļo pakalnu korim. Viņi mūs atbalstīja atgriešanas koncertā, ir mūsu draugi, kā lai mēs viņus garīgi neatbalstām un arī nebalsojam par viņiem? Mēs būsim ar Rēzekni,» skaidro Veits.

Tuvojošos Dziesmu svētkus mūziķis gaida, jo tie ir koncertsvētki, kas satuvina visu Latviju. Paralēles ar «Koru kariem 3» Guntis gan nevelk, jo Dziesmu svētku tērpi un dziesmas ir no folkloras un to nevar salīdzināt ar «Koru karu 3» krāšņajiem tērpiem, dejām un dziesmu izvēli. «Dziesmu svētkos ļaudis tiek paņemti ar kora spēku, cilvēku masām, ar masu un skanējumu aizskarot emocijas, šova elementi nedominē, kā tas notiek TV šovos,» par atšķirībām aizdomājas Veits.

Šovs aktualizējis arī «Credo» vārdu

Grupas «Credo» nākotnes plānos ir daudz dažādu koncertu, grupa jau tiek aizrunāta pilsētu svētkiem, zvejnieku svētkiem, dažādām zaļumballēm. Guntim plānos ir piedāvāt kopā ar grupu «Credo» arī Liepājas kora koncertu, lai, tādējādi cilvēkiem dāvātu dažādāku programmu un radītu vairāk prieka.

«Šovs ir darījis savu, palīdzējis tādā ziņā, ka cilvēki atkal ir sarosījušies un atceras par «Credo». Zvana, piedāvā uzstāties, tas ir patīkami. Paldies korim, atbalstītājiem un organizatoriem,» priecājas Veits.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu