«Pēc brošas veida un ārējā izskata var nolasīt, ko sieviete domā par sevi. Brošas ir tās pašas saktas, kas savulaik bija tautumeitām.
Tas viennozīmīgi nav ordenis, kuru piešķir valdība, tātad sieviete to piešķīrusi pati sev.
Pēc tā var spriest, kā sieviete sevi vērtē. Ja ir tendence lietot spilgtas un mirdzošas brošas, nu acīmredzot sieviete grib izcelties,» skaidro Gints Bude.
Modes dizaineris skaidro, ka lietišķajā vidē sievietēm brošas ir tāpat kā vīriešiem kaklasaites, kā arī to, ka viss atkarīgs no spējas pielāgoties: «Katra dzimuma tērpa aksesuārs ir jāpielāgo, tas ir gaumes izjūtas jautājums un spēja pielāgoties attiecīgajam pasākumam.»
Gints stāsta, ka tāda tipa aksesuāri var daudz ko vēstīt: «Broša, protams, var par daudz ko stāstīt. Piemēram, ir pamatojums, kāpēc karaliene Elizabete Otrā liek brošas. Tai ir jāsatur informācija. Protams, Latvijā bieži vien var redzēt, ka broša tiek lietota, jo cilvēkam vienkārši liekas, ka piestāv, ka izskatās skaisti.»
Apskatot četrus sabiedrības prominenču attēlus, kuros redzamas kundžu izvēlētās brošas, Gints Bude teic, ka visvairāk viņam ir ko teikt par divām no tām - Saeimas deputātes Solvitas Āboltiņas un kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes.