Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sarkanais paklājs! Ilgi gaidītās «Sapņu komandas» pirmizrāde

FOTO: Santa Sergejeva

19. novembra vakarā amatpersonas, basketbolisti, režisori, mūziķi, šovbiznesa darboņi un citas prominences pa sarkano paklāju ieradās kino «Splendid Palace», kur beidzot savu pirmizrādi piedzīvoja ilgi gaidītā Aigara Graubas un Andreja Ēķa filma «Sapņu komanda 1935».

Filmas galvenais varonis - treneris Valdemāra Baumanis, ko atveido Latvijas Nacionālā teātra aktieris Jānis Āmanis, atzina, ka uz pirmizrādi ieradies īpaši saviļņots, jo arī viņš, tāpat kā daudzi pirmizrādes apmeklētāji, filmu uz lielā ekrāna vēro pirmo reizi. Āmanis ar saviem skatuves kolēģiem jeb ar «Sapņu komandas» spēlētājiem filmu vēroja no kinoteātra balkona. «Esmu ļoti saviļņots,» savu prieku sarunā ar dzīvesstila portālu «Sejas» neslēpa Āmanis, kuru pēc filmas pirmizrādes apsveica arī basketbola kluba «VEF Rīga» spēlētājs Kaspars Bērziņš. «Viņš ir mans basketbola guru,» atzina aktieris. Savukārt Bērziņš noteica, ka parasti neskatās filmas atkārtoti, bet «Sapņu komandu», kas stāsta par Latvijas basketbola vēsturi, viņš ir gatavs skatīties pat reizes trīs.

Arī filmas autors Andrejs Ēķis bija ne mazāk uztraucies. Viņš pastāstīja, ka pirms pirmizrādes kopā ar Aigaru Graubu apmeklējis filmas pirmos seansus un slepus vērojuši skatītāju reakciju – smieklus un asaras, jo tikai šīs patiesās emocijas ir rādītājs, vai filma ir uzrunājusi skatītājus. «Man Augusts Sukuts ir iemācījis, ka laba filma ir tad, ja kāds iznāk no kinoteātra un saka pāris vārdus: «Es smējos un raudāju!»» nosaka Ēķis.

Uz pirmizrādi daudzi sabiedrībā pazīstami ļaudis bija ieradušies ar savām atvasēm. Piemēram, Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai ir īpaši draudzīgas attiecības ar basketbolu. Viņa filmu vēroja kopā ar vīru Jāni un abām atvasēm. Āboltiņas meitiņa Anna, tāpat kā dvīņubrālis Artūrs, arī aizrāvusies ar basketbola spēli. Solvitas dēls Artūrs jau kopš sešu gadu vecuma trenējas bērnu un jauniešu basketbola skolā «Rīga». Skatoties uz brāļa panākumiem, šai sporta spēlei pievērsusies arī māsa Anna.

Filma «Sapņu komanda 1935» ir pirmā latviešu sporta filma, kas vēsta par vienu no nepelnīti maz zināmām lappusēm mūsu valsts sporta vēsturē. Tas ir stāsts par Latvijas basketbola valstsvienības ceļu līdz uzvarai pirmajās Eiropas meistarsacīkstēs basketbolā Ženēvā 1935. gadā. Par sasniegumu, kuru Latvijas basketbolistiem diemžēl nav izdevies vairs atkārtot.

Filmu vēroja arī eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga ar savu dzīvesbiedru Imantu Freibergu. Pēc filmas noskatīšanās sarunā ar dzīvesstila portālu «Sejas» Vaira Vīķe-Freiberga atklāja, ka filma ir izdevusies aizraujoša. «Tā ir klasika. Ne tikai mūsdienu jauniešiem būs ko skatīties, bet arī pēc daudziem gadiem. Tā ir vēsture, patiesība. Gan neticamā uzvara, gan gribasspēks to paveikt un tie traģiskie spēlētāju likteņi,» teic kādreizējā Valsts prezidente. Viņa atklāj, ka noteikti arī mazdēliņš Ivars, kuram šobrīd jau ir divi gadi, kad paaugsies, noskatīsies šo filmu un vēlēsies pievērsties sportam.

Uz augšu
Back