Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dzejas audiovizuālā rezonanse

TVNET
Dzejas audiovizuālā rezonanse
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Toms Treibergs/facebook

Noslēdzoties dzejas dienām, sestdien, 29.septembrī, «Omas Briljantu istabā» (Audēju iela 7) no plkst. 19 notiks organizācijas «Vārda Vibrācija» otrā tikšanās – «Dzejas audiovizuālā rezonanse», kur visiem interesentiem būs iespēja baudīt dzejas, mūzikas un video performances, kā arī piedalīties atklātā diskusijā par «dzejas transformāciju», informē pasākuma rīkotāji.

Savu dzeju lasīs Inga Gaile un Edvīns Raups, bet apvienības «Orbīta» pārstāvji uzstāsies ar dzejoļiem krievu valodā. Lasījumus muzikāli pavadīs «Jāņa Ruņģa klātbūtne» un videoprojekcijas, kuras, ietekmējoties no autoru iesūtītajām dzejoļu kopām, mākslinieki veidojuši jau iepriekš, bet apvienība «komuna7» demonstrēs VJ projekcijas, kas tiks veidotas uz vietas. Otrajā lasījumu daļā Toma Treiberga, Ērikas Bērziņas, Ivara Šteinberga un Henrika Eliasa Zēgnera lasīto dzeju ar progresīvi elektronisku skanējumu savienos Mr.Myster un DJ Krii.

Vakaru gaitā dzejas transformācija dziesmā - dažādu pazīstamu dziesminieku izpildījumā. Dzejas un mūzikas apvienošanās spēku klausītājiem sniegs Imants Daksis, Māra Upmane-Holšteina, Mikus Straume un «Okartes» šova dalībnieks Didzis Bordo.

Noslēgumā visi laipni aicināti piedalīties Ilmāra Šlāpina vadītajā diskusijā par «dzejas transformāciju», lai atbrīvotā gaisotnē ar dzejniekiem, dziesminiekiem, kā arī aicinātajiem viesiem - dzejnieku un dziesmu tekstu autoru Jāni Elsbergu, dzejas slamu vadītāju Mixmaster A.G. un populārās mūzikas autoru Goran Gora - apspriestu dzejas pieejamību, aktualitāti un jaunas metodes, kas vārda vibrācijai ļautu ātrāk sasniegt dzirdīgas ausis. Pēc diskusijas savu versiju par dzejas transformāciju rādīs Mixmaster A.G. ar domubiedriem.

Izskaņā sarunas, gardumi un dīdžeju apvienība «Can Say Yes Can Say No».

Ieeja brīva

«Vārda Vibrācijas»

«Vārda Vibrācijas» ir neatkarīga organizācija, kas atbalsta pašmāju māksliniekus un ir par dzejas aktualitāti un pieejamību, tādējādi meklējot jaunus veidus, kā to nodot 21.gadsimta cilvēkam tā, lai dzeju varētu sadzirdēt arī ārpus muzeju un bibliotēku sienām.

Urbānā, ērtā, visiem pieejamā vidē satiekas dzeja, mūzika, tehnoloģijas un video, veidojot kopīgu performanci mijiedarbībā. Tā ir enerģija, ko veido dzejnieki, mūziķi, vizuālās projekcijas un klausītāji, savienojoties vienā organismā. Tā ir dzejas audiovizuālā rezonanse.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu