Vijolniece dzimusi Sanktpēterburgā, pārcēlusies uz Vāciju 1992. gadā, studējusi Berlīnē pie Antjes Veithāsas. Alina guvusi laurus Luija Špora konkursā Freiburgā (būdama konkursa jaunākā dalībniece), Beļģijas karalienes Elizabetes konkursā Briselē (laureātes tituls) un uzvarējusi Indianapolisas konkursā (ASV). 2012. gadā nāca klajā CD Vox amoris ar Pētera Vaska vijoļdarbu pilnieskaņojumu, kur Alina Pogostkina muzicē kopā ar Sinfonietta Rīga un diriģentu Juhu Kangasu.
2012/13. gada koncertsezonā Alina Pogostkina spēlēs ar Sanfranciko simfonisko orķestri, Drēzdenes filharmonisko orķestri, Francijas Nacionālo orķestri. Februārī Alina Pogostkina dosies koncerttūrē pa Vāciju un Spāniju ar Bambergas simfonisko orķestri.
Jaunais klarnetists Reto Bjēri dzimis Šveicē. Viņš ir skaņu ierakstu nama ECM mākslinieks, Ņujorkas Džuljarda skolas absolvents.
Ludvigs van Bēthovens komponējis kopumā desmit vijolsonāšu laikposmā no 1796. (vai 1798. gada) līdz 1812. gadam. Fa mažora vijolsonāte komponēta 1800.–1801. gadā un veltīta mecenātam un draugam – grāfam Moricam fon Frīsam, kurš vēlāk kļuva arī par Bēthovena Septītās simfonijas veltījuma adresātu. Pavārdu «Pavasara sonāte» opuss ieguva pēc komponista nāves, un
to tīri labprāt pieņēmuši gan izdevēji, gan klausītāji, jo šis apzīmējums, ja vērtējam pēc vispārpieņemtā pavasara arhetipiskā modeļa, visumā atbilst sonātes noskaņai.
Koncertā skanēs Pētera Vaska «Trīs skaņdarbi klarnetei un klavierēm», kas sacerēti Pētera Vaska kompozīcijas studiju pašā sākumā un veltīti domubiedriem mūzikā – ievērojamam klarnetistam Ģirtam Pāžem un viņa dzīvesbiedrei, vienai no Latvijas izcilākajām klavierspēles pedagoģēm Anitai Pāžei.
Santa Ratniece pieder pie latviešu jaunās paaudzes modernistiem, viņas mūzikas valoda ir smalka, tēlaina, elpojoša. Runājot par jaundarbu «Mirdzums», komponiste izvēlas nesniegt anotāciju un aicina klausītājus brīvi gremdēties savās sajūtās un iztēlē.
Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs.