Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latgaliešu pasakas izdotas audio formātā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un biedrības "Latgolys Producentu Grupa" atbalstu ir izdots pirmais audio ieraksts / CD "Latgalīšu puosokys i puorsokys", kurā iekļautas latgaliešu tautas pasakas. Materiāla ierakstā piedalījušies Latgalē un Latvijā vairāk un mazāk pazīstami kultūras aktīvisti, informē biedrība "Latgolys Producentu grupa".

Diskā ierakstīta 31 pasaka un tās ierunājuši - mūziķi (Aigars Runčis, Artūrs Uškāns, Gunārs Igaunis, Guntra Kuzmina, Alvis Bernāns, Juris Vucāns, Ilmārs Dreļs u.c.), rakstnieki, dzejnieki (Valentīns Lukaševičs, Oskars Orlovs, Līga Rundāne u.c.), aktieri (Kristaps Rasims, Andris Rudzinskis) un citi kultūras un sabiedriskie aktīvisti. Ierakstītās pasakas vairāku gadu garumā, tiekoties ar teicējiem dažādās Latgales vietās, savākusi kultūras darbiniece un tradicionālās kultūras tradīciju uzturētāja Iveta Dukaļska.

"Latgalīšu puosokys i puorsokys" izdevusi biedrība "Latgolys Producentu Grupa". Ieraksta mērķis ir padarīt pieejamāku šo latgaliešu mutvārdu folkloras daļu ikvienam un to aktualizēt visā novadā. Ierakstu tuvākajā laikā ir plānots dāvināt Latgales novadu bibliotēkām, kā arī lielai daļai skolu un bērnudārzu, NVO un citām organizācijām, kur tās varēs klausīties ikviens interesents.

""Peiksti voi napeiksti, ak muote sacē, ka juosaklausa, ta juosaklausa irā!" tā nedaudz pārfrāzējot vienu no pasakām var teikt par iznākušo disku. Jāklausās, lai sajustu latgaliešu izlokšņu bagātību, novada īpatnības un latgaliešu dzīves gudrību", atzīst ieraksta izdevēji.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu