Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kaspara Perska personālizstāde "Pamatā Cilvēks"

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Galerijā "Slazds" no 15. jūnija līdz 4. jūlijam būs skatāma gleznotāja Kaspara Perska jaunāko darbu personālizstāde "Pamatā Cilvēks".

Izstādes nosaukumā  ietverta gleznotāja aizraušanās ar cilvēka tēlu. Kaspars Perskis savos darbos abstraktā, gleznotāja uzburtā vidē un laikā uzrunā skatītāju, iezīmējot tēlu cilvēcisko dabu, attiecību un iekšējās pasaules trauslumu. Kā atklāj Kaspars Perskis, viņa darbos portretēti gan viņa tuvākie draugi. gan arī mākslinieka fantāzijas radīti tēli, figurālās kompozīcijās izspēlējot cilvēcisko attiecību un pārdomu ainas.  Mākslinieka stilizētās cilvēka figūras attēlotas sirreālā vidē, kas raisa asociācijas ar  kādas izdomātas dienvidu zemes pilsētvidi vai deformētu telpu.

Savos darbos gleznotājs turpina arī iepriekšējos gados aizsāktos motīvus – cilvēka ķermenis, kas atveidots kā lelle, tēlaini simbolizē cilvēka ietekmējamo dabu. Perska gleznās netrūkst arī smalkas ironijas par mūsdienu cilvēka vājībām. „Meitene no Parīzes“ ir mūsdienu sabiedrības dāma – izaicinoši stilizēta lelle ar sunīti.

Kaspars Perskis studējis glezniecību un 2006.gadā ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, Kristapa Zariņa figurālās glezniecības meistardarbnīcā. Izstādēs piedalās no 1994. gada. Mākslinieka darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, ASV, Eiropas valstīs, Japānā u.c.

Galerija “Slazds” atrodas Vecrīgā, tieši pie Zviedru vārtiem, – Aldaru ielā 12/14 - un apmeklētājus gaida no katru dienu, laikā no 12.00 līdz 20.00.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu