Kā TVNET elektroniski sagatavotajā atbildē informē kultūras ministres Žanetes Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) padomniece Iluta Bērziņa, «KM vienmēr bijusi atvērta sarunām, kā arī sniegusi finansiālu atbalstu». Viņa vērš uzmanību uz pēdējo gadu finansējumu - 10 000 latu 2011.gada festivālam; 15 850 latu. - 2010.gada festivālam.
Neskatoties uz kinoforuma organizatoru oficiālo vēstuļu ignorēšanu, KM pārstāve pauž viedokli, ka «kultūras ministre ir atvērta sarunām un jau tuvākajā laikā nosūtīs aicinājumu Arsenāls organizatoriem tikties, lai pārrunātu turpmākos plānus».
Ministrija plāno Starptautiskā Kino Centra nodomu protokola jautājumu virzīt kopā ar citām KM budžeta nepieciešamībām.
Kinokritiķe Āboliņa cer, ka lēmums nav galīgs
Kinokritiķe Daira Āboliņa cer, ka kinofestivāla «Arsenāls» rīkotāju lēmums vairs nerīkot vērienīgo kino pasākumu nav galīgs, vienlaikus pieļaujot, ka tas ir jauna festivāla sākums.
«Es gribētu domāt, ka tās nav beigas. Iespējams, tas ir sākums jaunai festivāla formai vai jaunam festivālam,» atzina Āboliņa. «Laba kino trūkums būs jūtams.»
Tomēr, ja lēmums vairs nerīkot ilggadējo festivālu ir galīgs, tam būs būtiska ietekme uz kino dzīvi Latvijā – Eiropas kino un pasaules neatkarīgā kino pieejamību Latvijas sabiedrībai.
«Tādējādi būs beigusies būtiska ēra, kurā mēs esam auguši un izglītojušies,» secināja kritiķe, atzīstot, ka rīkotāju lēmums ir bijis šokējošs, ko, iespējams, izprovocēja pēdējo gadu ekonomiskā situācija un nesakārtotība festivālu apritē.
Āboliņa gan nezaudēja cerību, norādot, ka «Arsenāls» vienmēr ir «bijis ceremoniju meistars» un šādā veidā rīkotāji pievērš papildu uzmanību festivālu finansējumam Latvijā.