Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Jaunais vilnis» tomēr varētu notikt Jūrmalā

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 13

Jūrmalas pilsētas dome šodien nolēmusi parakstīt trīspusējo līgumu par jauno izpildītāju konkursa «Jaunais vilnis» rīkošanu, informēja pašvaldībā.

Pievienots konkursa rīkotāja viedoklis un video.

Sadarbības līguma termiņš būs viens gads

Jūrmalas domes deputāts Māris Dzenītis informēja, ka «Jaunā viļņa» rīkotāji no savas puses līgumu parakstījuši jau februāra sākumā.

Līguma projektā iestrādāts, ka līgums tiek slēgts tikai uz gadu, kā arī ir pievienoti divi punkti, kas skar VIP zonu, tai skaitā jautājumus par ēdināšanu, reklāmas izvietošanu un VIP biļešu tirdzniecību.

Ar šodienas lēmumu pilsētas dome pilnvarojusi pilsētas mēru Gati Truksni parakstīt trīspusēju līgumu starp Jūrmalas domi, Dzintaru koncertzāli un koncerta organizatoriem SIA «Dzintara disks».

Līgums jāapstiprina līdz 1. maijam

Ņemot vērā sabiedrībā izskanējušos viedokļus un organizatoru izteiktās vēlmes, līgumā ir ņemti vērā «Jaunā viļņa» rīkotāju izteiktie priekšlikumi, atzina Jūrmalas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Reinholds Pelše.

Vienlaikus līguma termiņš saīsināts uz gadu iepriekš plānoto piecu gadu vietā.

Līgums visām trim pusēm jāapstiprina līdz 1.maijam, taču līdz tam vēl varētu notikt diskusijas par visām pusēm pieņemamāko risinājumu, informēja Pelše.

Savukārt «Jaunā viļņa» organizācijas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Šenkmans teica, ka vēl nav informēts par Jūrmalas domes lēmumu un par to, kādu tieši līguma redakciju dome parakstīja. Šenkmans norādīja, ka 3.februārī konkursa rīkotāji nosūtīja Jūrmalas domei savu līguma redakciju ar papildu punktiem, kas no rīkotāju puses bija parakstīts.

Šenkmans uzvēra, ka plašākus komentārus par šo jautājumu viņš varēs sniegt tad, kad iepazīsies ar šodienas Jūrmalas domes lēmumu un līgumu, kuru tā parakstīja. Tomēr arī gadījumā, ja šodien tika parakstīts tas līgums, kuru iesnieguši «Jaunā viļņa» rīkotāji, tas nenozīmē, ka konkurss noteikti notiks Jūrmalā, piebilda Šenkmans. Viņš gan norādīja, ka līguma parakstīšana ir solis uz konstruktīvu dialogu.

Biļetes vēl nepārdod

SIA «Biļešu serviss» biļešu iepriekšpārdošanu uz konkursa pasākumiem nav atjaunojis. Kā informēja «Biļešu servisa» pārstāvji, biļešu tirdzniecība tiks atsākta, tiklīdz to atļaus konkursa rīkotāji.

Konkursa «Jaunais vilnis» rīkotāji, pārtraucot biļešu pārdošanu, informēja, ka tas tiek darīts līdz brīdim, kad tiks noslēgts līgums ar Jūrmalas domi par konkursa rīkošanu.

Rīkotāji kritizē Jūrmalas domi

Jau ziņots, ka konkursa organizators un komponists Igors Krutojs februāra sākumā izplatīja paziņojumu, ka jauno izpildītāju konkurss «Jaunais vilnis» Jūrmalā vairs nenotiks, jo konkursa organizatoru sadarbība ar Jūrmalas domi ir sasniegusi kritisko robežu, kas tagad ļauj par pasākuma norises vietu izraudzīties kādu citu pasaules pilsētu, starp kurām ir arī Rīga.

Pēc šā paziņojuma saņemšanas Jūrmalas mērs Gatis Truksnis konkursa «Jaunais vilnis» organizētājiem Krutojam un Aleksandram Rumjancevam esot nosūtījis vēstuli, kurā apsolījis pašvaldības atbalstu pasākuma organizēšanā.

Pēc Dzenīša teiktā, dialogs starp pašvaldību un konkursa rīkotājiem bija nonācis strupceļā - rīkotāji no Maskavas uzstāja, ka sarunas turpinās vien tad, ja Jūrmalas dome parakstīs piedāvāto līguma projektu, savukārt Jūrmalas dome uzskatīja, ka vispirms vajadzētu izrunāt visu, kas tagad sasāpējis, un tikai tad jāvirza uz priekšu lēmums par līguma parakstīšanu.

Jūrmala līgumu tomēr paraksta

«Protams, ka tas tonis, kādā rīkotāji tagad izvirza savas prasības, ir visnotaļ agresīvs, taču, no otras puses, tas ir arī saprotams, jo viņi jūt un izprot savu vērtību. Un, ja tā ir taisnība, ka ir vēl trīs pilsētas, kuras jau tūlīt ir gatavas pārņemt konkursa izmitināšanu, tad domāju, ka ilgtermiņa interešu vārdā Jūrmalai tagad būtu jāapslāpē pašlepnums un aizvainojums,» norādīja Dzenītis.

Jūrmalas dome šodien nolēmusi trīspusējo vienošanos tomēr parakstīt. Līguma termiņš sašaurināts uz vienu gadu.

Konkurss Jūrmalā šovasar iecerēts no 24. līdz 29. jūlijam.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 13
Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu