Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Toms Kreicbergs nominēts Nebula balvai

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Jaunā latviešu rakstnieka, ASV rakstnieku konkursa «Writers of the Future» laureāta Toma Kreicberga (pseidonīms Tom Crosshill) starptautiskie panākumi turpinās. Toma stāsts «Mammu, te rakstām Žeņa, tavs dēls» nominēts 2011. gada Nebula balvai – pasaulē prestižākajam literārajam apbalvojumam, kuru piešķir zinātniskās fantastikas un fantāzijas žanros rakstītiem darbiem, informē «Apgāds Zvaigzne ABC».

Nebula balvu pasniedz kopš 1965. gada, to piešķir četrās kategorijās – labākais romāns, īsromāns, garstāsts un stāsts. Šo žanru literatūras Oskaru ir saņēmuši tādi izcili rakstnieki kā Aizeks Azimovs (trīs reizes), Ursula le Gvina (sešas reizes), Nīls Geimens, Klifords Saimaks, Viljams Gibsons un citi arī Latvijā pazīstami un mīlēti autori, savukārt nominēto autoru vidū bijis arī Kurts Vonnegūts.

Stāsts «Mammu, te rakstām Žeņa, tavs dēls» lasāms arī latviešu valodā Toma Kreicberga pirmajā stāstu krājumā «Dubultnieki un citi stāsti», ko 2011. gada nogalē izdeva apgāds «Zvaigzne ABC». Toma stāsti – aizraujošas vīzijas par cilvēces nākotni tehnoloģisko sasniegumu laikmetā – angļu valodā bijuši publicēti dažādos atzītos literārajos žurnālos. Stāstus atzinīgi novērtējuši gan latviešu rakstnieki un literatūrkritiķi, gan ārvalstu žanra korifeji.

«Toms Kreicbergs nepārprotami ir XXI gadsimta literatūras jaunā zvaigzne. Unikāli, ka, domājot par amerikāņu auditoriju, viņš spējis saglabāt un harmoniski iekļaut stāstos savu Latvijas pieredzi. Latvijas literatūra nebijušam piedzīvojumam,» tā rakstnieks un publicists Otto Ozols.

«Toms Kreicbergs ir izcils jaunais rakstnieks ar spēcīgu nākotnes vīziju. Es nopietni uzskatu, ka viņš kļūs par vienu no šā gadu desmita ievērojamākajiem rakstniekiem,» tā Deivids Fārlands, 1987. gada konkursa «Writers of the Future» zelta medaļas ieguvējs, Hugo un Nebula balvu kandidāts.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu