Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Trīspadsmito reizi pasniegs balvu "Āksta cepure"

TVNET
Trīspadsmito reizi pasniegs balvu "Āksta cepure"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas Aktieru asociācijas prezidents Rolands Zagorskis
Latvijas Aktieru asociācijas prezidents Rolands Zagorskis Foto: LETA

Trešdien, 2.jūnijā, pie piemiņas akmens latviešu teātra pirmajai izrādei Kronvalda parkā jau trīspadsmito reizi tiks pasniegta Latvijas Aktieru asociācijas iedibinātā ikgadējā balva "Āksta cepure", ko paši aktieri piešķir gada spilgtākajai personībai teātrī.

Latvijas Aktieru asociācija aicina kopā pulcēties teātra ļaudis, lai Teātra dienas svētkos godinātu kādu no kolēģiem par spilgtu veikumu gada laikā un lai atcerētos latviešu teātra aizsākumus tālajā 1868.gada 2.jūnijā, kad Rīgas vingrotāju biedrības zālē pirmo reizi latviešu valodā tika uzvesta luga - jaunā Stendera "Žūpu Bērtulis".

Teodors Zeiferts "Latviešu rakstniecības vēsturē" par šo notikumu raksta: "Plašākas teātra izrādes ievada Latviešu palīdzības biedrība trūkumu ciezdamiem ar teātra izrādi, kas notika 14. (2.) jūnijā 1868. g. Rīgas vingrotāju biedrības zālē.

Izrāda Stendera Žūpu Bērtuli. Pie galvenajiem rīkotājiem pieder Rihards Tomsons, Kristaps Bergs, arhitekts Baumanis, Šterns; Tomsons uzņemas režiju, citi minētie uzstājas kopā ar vēl dažiem par aktieriem. Kad no minētās biedrības vēl tai pašā gadā attīstījās Rīgas Latviešu biedrība, nodibinājās pie tās (decembrī 1868. g.) Teātra komisija, kas nu turpmāk rūpējās par teātra izrāžu sarīkošanu."

Latvijas Aktieru asociācijas prezidents Rolands Zagorskis Rolands balvas saņēmēju vēl neatklāj, vēloties saglabāt zināmu intrigu, vien piebilst, ka balvas saņemšanai kolēģi var izraudzīt gan aktieri, gan režisoru, gan scenogrāfu, turklāt no visām – arī no neformālajām teātra trupām. "Galvenais, lai šā cilvēka uz skatuves paveiktais būtu palicis spilgtā atmiņā," pauda Rolands Zagorskis Rolands.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu