Ceturtdien «Saulkrasti Jazz» uzstāsies pašmāju apvienība «Atom»

TVNET
Ceturtdien «Saulkrasti Jazz» uzstāsies pašmāju apvienība «Atom»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

XXI Starptautiskā džeza mūzikas festivāla «Saulkrasti Jazz» ikvakara koncertā ceturtdien, 19. jūlijā klausītājus sagaida kontrabasa spēles virtuozs Ehuds Etuns no Izraēlas, ungāru ģitārista Miki Birtas grupa un «rock-fusion» stilā muzicējošā apvienība no Latvijas «Atom».

Koncerts sāksies plkst. 19, un kā pirmie uz festivāla skatuves atpūtas kompleksā «Minhauzena Unda», Ainažu ielā 74, kāps kontrabasista Ehuda Etuna (Ehud Ettun) trio. Kopā ar viņu muzicē taustiņinstrumentālists Daniels Švarcvalds (Daniel Schwarzwald) un bundzinieks Nātans Blankets (Nathan Blankett).

Paša radītās metodes dēļ, kas spēj padarīt kontrabasu par ļoti melodisku instrumentu, Etuna kļuvis par vienu no pieprasītākajiem kontrabasistiem pasaulē.

Pēdējo gadu laikā Etuna pastiprināti strādā un izkopj sava trio skanējumu, sniedzot koncertus Ņujorkā, Toronto, Bostonā, Polijā, Vācijā, Serbijā, Dienvidkorejā un citviet pasaulē. Trio radītajā mūzikā dominē modernais džezs, taču vienlaicīgi novārtā netiek atstātas arī džeza mūzikas klasiķu tradīcijas.

Viņiem sekos ungāru ģitārista Miki Birtas grupa «Miki Birta & Friends». Grupas standarta sastāvs ir kvartets – bass, bungas, saksofons un ģitāra, taču īpaši festivālam «Saulkrasti Jazz» grupa savas rindas ir papildinājusi ar talantīgo pianistu Āronu Tālašu (Áron Tálas), kurš ir arī profesionāls bundzinieks, un dziedātāju Bea Tisu (Bea Tisza), ar kuru Birta ir muzicējis kopā daudzos viņas pašas radītajos projektos. Koncertā tiks atskaņotas gan Birtas, gan Tisas radītās oriģinālkompozīcijas.

Koncertu noslēgs «rock-fusion» stilā muzicējošā apvienība no Latvijas «Atom». Viņu muzikālajā skanējumā saklausāmi arī pasaules mūzikas, «indie», «jazz» un pat «psychedelic» elementi.

Šogad dibinātajā grupā apvienojušies četri mūziķi: dziedātājs, komponists un ģitārista no Panamas Čārlijs Vaskess (Charlie Vasquez), basģitārists un grupas producents Ainārs Majors, ksilofonists un taustiņinstrumentālists Miķelis Dzenuška un bundzinieks Toms Kagainis.

«Grupas repertuārā ir gan ar spēku un brīvības kliedzienu uzlādētas rokdziesmas, gan mīlas balādes,» stāsta Majors, uzsverot, ka par grupas dvēseli un iniciatoru uzskatāms tieši Vaskess, kurš dzimis un mūziķa gaitais uzsācis Panamā, bet vairākus gadus muzicējis Dienvidamerikas kultūras galvaspilsētā Buenosairesā.

Bundzinieks Kagainis mūzikā darbojas jau vismaz astoņus gadus, koncertējot gan Latvijā, gan citur Eiropā un vienlaikus pasniedzot bungu spēlēs nodarbības. Viņš patlaban ir jaunākais bungu spēles skolotājs Latvijā.

Savukārt Dzenuška studē Latvijas Mūzikas akadēmijā džeza vibrofona specialitātē un ir vienīgāais «Xsylosynth» imstrumenta virtuozs Latvijā.

Katru dienu plkst.15 Saules laukumā, Saulkrastos notiek arī festivāla bezmaksas koncerti. Ceturtdien muzicēs Siguldas diksilends.

XXI Starptautiskā džeza mūzikas festivālā «Saulkrasti Jazz» visas nedēļas garumā notiek ikvakara brīvdabas koncerti, kuros šogad piedalās džeza meistari no Baltijas valstīm, Austrijas, Francijas, Polijas, Ungārijas, Izraēlas un Armēnijas.

Turpmākajās dienās festivālā muzicēs arī Armēnijas džeza mūzikas pamatlicēji - Armēnijas valsts džeza orķestris, «jazz-rock» mūzikas apvienība no Polijas «Laboratorium», lietuviešu «funk» mūzikas apvienība «Gin Gas» un citi.

Festivāla norises laikā visas nedēļas garumā, kā ierasts, notiek arī sitaminstrumentu, vokāla, taustiņinstrumentu, basa, ģitāras un pūšaminstrumentu meistarklases topošajiem mūziķiem, kuras vada starptautiski atzīti džeza mūzikas mākslinieki un pedagogi.

saulkrastijazz.lv

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu