Pulksten 21.30 būs skatāma festivāla “Latvijas Goda aplis” gaismas instalācija “Skrīveru muižas pils stāsti”, kas izstāstīs reiz tik krāšņās, barona fon Siversa izlolotās celtnes raibo stāstu. Pēc instalāciju vērošanas ikviens būs aicināts izbaudīt gaismas sveicienu “Uguns vainagu ceļš Daugavā”.
No Skrīveriem uz dendroloģisko parku varēs nokļūt arī ar svētku autobusu, kas dosies ceļā no Saimniecības pieturas pulksten 13.30, 15.30 un 17.30, pa ceļam pieturot Stacijas laukumā, Institūta pieturā un Klidziņā, bet atpakaļ identiskā maršrutā kursēs pulksten 15, 17 un pēc pasākuma beigām.
Skrīveru dendroloģisko parku 19. gadsimta beigās iekārtoja vācbaltiešu muižnieks Maksimilians fon Siverss, kurš bija Baltijas Mežkopju biedrības prezidents. Parkā savulaik bija apmēram 600 dažādu koku un krūmu sugas, no kurām kara postījumu un laikapstākļu likstu rezultātā saglabājusies puse. 30 no parkā aplūkojamām sugām ir ievērojami retumi visas Eiropas mērogā, tādēļ Skrīveru dendrārijs jau 40 gadus oficiāli ir aizsargājams dabas objekts.
Festivālu “Latvijas Goda aplis” rīko biedrība “Staro 100”. Šis pasākums tapis sadarbībā ar Skrīveru novada pašvaldību. Plašāka informācija atrodama festivāla “Latvijas Goda aplis” mājas lapā godaaplis.lv.
Mūsu valsts novadus apceļojošā festivāla viesošanās vietās sadarbībā ar “Latvijas Pastu” iespējams nodot īpašu sveicienu sev tuvajiem, pavēstot viņiem par “Latvijas Goda apli”. Turklāt pastabalodis.lv piedāvā izvēlēties – nosūtīt personalizētu kartīti taustāmā veidolā vai virtuāli.
Festivāls “Latvijas Goda aplis” ir viens no Latvijas valsts simtgades projektiem, kas kopš pērnā gada novembra godina dažādus Latvijas novadus un to ievērojamās personības, katru nedēļu ciemojoties kādā no daudzajām skaistajām un stāstiem bagātajām valsts vietām. Festivāls turpināsies līdz šā gada novembrim, kulminējot gaismas festivālā “Staro Rīga”. Attiecīgi arī “Latvijas Goda apļa” pieturvietās tiek ieskicētas gaismu festivāla vizualizācijas, radot vēl emocionāli pacilājošāku noskaņu. Festivālu “Latvijas Goda aplis” rīko biedrība “Staro 100” sadarbībā ar novadu pašvaldībām, kultūras centriem un namiem, nevalstiskām organizācijām, novadu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas valsts simtgades biroju.