Šodienas redaktors:
Krista Garanča

Cietuma kamerā vinnē ceļojumu (6)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto

Kāds ieslodzītais Krievijā aizpildīja radinieka atsūtīto loterijas biļeti, taču cerētās balvas vietā viņu sagaidīja vilšanās. Cietumnieks vinnēja galveno balvu, kuru nevarēs izmantot, jo šobrīd izcieš desmit gadu ilgu cietumsodu.

Kannas vietā Londona

27 gadus vecais Sergejs Repinovskis cerēja vinnēt tējkannu savai kamerai, taču laimēja pilnībā apmaksātu augstas klases ceļojumu uz septiņām dienām izmeklētā viesnīcā Londonā. Uzzinājis par vinnestu, ieslodzītais informēja par to cietuma pārvaldnieku, taču atļauju doties uz Londonu viņš nesaņēma, jo vīrietis tikai nesen sācis izciest piespriesto cietumsodu. Ieslodzītajiem soda izciešanas iestādi Krievijā atļauts atstāt tikai īpašos apstākļos, un arī tad viņi nedrīkst izbraukt ārpus valsts robežām. Arī pēc atbrīvošanās no ieslodzījuma Repinovskis nevarēs doties smalkajā braucienā, jo Lielbritānijas vēstniecība atsakās izdot vīzas bijušajiem krievu ieslodzītajiem. "Pieteicos konkursam prieka pēc, cerot laimēt elektrisko tējkannu vai kafijas automātu, bet veiksme nolēma izspēlēt ar mani sliktu joku," pēc notikušā atzina sašļukušais laimesta īpašnieks.

Latvijā nav laimējuši

Ieslodzījuma vietu pārvaldes Sociālās rehabilitācijas daļas galvenais inspektors Kārlis Seržants "Vakara Ziņām" atzina, ka Latvijā tādu gadījumu nav bijis. "Mūsu rīcībā nav informācijas, ka kāds ieslodzītais būtu vinnējis loterijā sadzīves priekšmetus. Jebkurš ieslodzītais loterijā var piedalīties, ja viņš iegādājies cietuma veikalā loterijas biļeti. Ja apcietinātais laimē tējkannu, balvu visdrīzāk saņem kāds viņa radinieks. Protams, absolūti nav iespējams, ka mēs ļautu ieslodzītajam doties ceļojumā uz Londonu."

Valsts akciju sabiedrības "LatLoto" mārketinga menedžere Aiga Lazdāne gan apšauba, ka ieslodzītie varētu cietuma veikalos iegādāties loterijas biļetes. "Ja pie mums atnāk cilvēks noformēt laimestu, tas tiek reģistrēts uz viņa vārda. Biļeti var nopirkt un uzdāvināt citam. Ja, piemēram, vecmāmiņa to nopērk savam nepilngadīgajam mazbērnam un viņš vinnē balvu, tad to noformē pilngadīgā persona," — tā Lazdāne.

Andris Akmentiņš, dzejnieks:

— Man šķiet ļoti pozitīvi tas, ka ieslodzītie var piedalīties loterijā. Jā, nu slikti, cilvēks normāli gribēja tējkannā uzvārīt čefīru, bet nesanāca. Varbūt pašiem loterijas rīkotājiem būtu jāizdara kāds cēls žests: teiksim, kad viņš iznāks no cietuma, uzdāvināt viņam kādu braucienu.

Dita Lūriņa, aktrise:

— Katram jāizcieš sods par nodarīto, un ceļojuma dēļ ieslodzītais nebūtu jālaiž ārā. Uzņēmumam, kas organizē šo braucienu, būtu jāizvērtē situācija un balva jākompensē naudas izteiksmē vai jāpiedāvā ceļojums uz valsti, kurā ieslodzīto ielaidīs pēc viņa atbrīvošanas no cietuma. Jebkuram cilvēkam ir tiesības izmantot savu laimestu. Protams, šis cilvēks var atdot saviem radiniekiem laimīgo lozi, bet tas ir katra paša ziņā, kā viņš rīkojas.

Nepalaid garām!

Uz augšu