Šodienas redaktors:
Līga Āboma
Iesūti ziņu!

Permanentais grims

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: No arhīva

Tā ir procedūra, kuras laikā, izmantojot speciālu aparātu, ādā ievada pigmentu.

Ievadīšana notiek, nevis skrāpējot un veidojot ādā rētu, bet gan iepunktējot grimu.

Sākotnēji šī procedūra tika izstrādāta kosmetoloģijā, padarot nemanāmas rētas galvas matainajā daļā vai palīdzot cilvēkiem ar zaķa lūpu, kaut arī kā skaistumkopšanas procedūra tā zināma jau antīkajās Austrumu valstīs, kur, izmantojot bambusa nūjiņu, ādā tika ievadīta zāļu novārījuma krāsviela.

Permanentais grims nav ikdienas grima aizstājējs, tas pat nav uzkrītošs un netiek veidots atbilstoši modes tendencēm. Permanentā grima uzdevums — pilnveidot un koriģēt vaibstu līnijas, nobriedušām sievietēm — arī veikt vizuālo liftingu. Pamatuzdevums — dabiskuma efekts, kopts un dabīgi spilgts izskats jebkurā diennakts laikā. Ar permanento grimu iespējams veidot klasiski pareizas līnijas, pieskaņojoties sejas pantiem. Permanentais grims saglabājas no trim līdz pieciem gadiem.

Izveidota acu līnija ļoti atvieglo grima uzklāšanu lēcu lietotājām vai arī sievietēm, kurām ir alerģija pret kosmētikas līdzekļiem.

Vizuāli panākams biezu skropstu efekts

Permanentais grims novērš asimetriju, pēc plakstiņu operācijas ar to var noslēpt rētu, tāpat, ja rētas ir radījis miežgrauds vai nelielas mehāniskas traumas. Ja plakstiņš mirkšķinot pārāk uzgulst skropstu līnijai, izsmērējot parasto grimu, lielisks risinājums ir permanentais.

Var novērst arī uzacu asimetriju, paslēpt rētas, pagarināt uzacis deniņu virzienā, ja tās ir pārāk īsas, koriģēt bojātas uzacis vai iezīmēt pārāk gaišas, izveidojot skaistu uzacu loku. Uzacīm iespējams krāsu intensificēt.

Var vizuāli palielināt lūpas. Iespējams novērst to asimetriju. Permanentais grims ir glābiņš sievietēm, kurām ir cianotiskas jeb iezilganas lūpas, šo problēmu var samazināt, iepildot ādā krāsu. Tāpat var pastiprināt krāsas intensitāti, ja lūpas ir pārāk blāvas. Tieši lūpas vislabāk padodas koriģēšanai un vaibstu pilnveidei. Ja pēc herpesvīrusa palikušas rētas, tās var lieliski retušēt.

Kā panākams vizuālais liftings?

  • Uzacu līniju, sevišķi deniņu daļā, nedaudz paceļot uz augšu, vizuāli uz augšu paceļas arī plakstiņu daļa un ārējais acs kaktiņš.
  • Ja ārējais acs kaktiņš sliecas uz leju, ar permanento grimu to vizuāli paceļ, tā padarot seju jaunāku, dzīvīgāku.
  • Lūpu kaktiņus ar līniju paceļ uz augšu.

Kaut arī informācijā par šāda grima veidošanu nereti teikts, ka to nedrīkst darīt, ja ir herpesvīruss, tas nav tiesa. Herpesvīruss ir organisma aizsargreakcija.

Lai procedūra nebūtu sāpīga, kā jebkurā plastiskajā procedūrā lieto speciālus atsāpinātājus — speciālu krēmu ar piemērotu struktūru, kas satur anestezējošas vielas. Veicot virsmas anestēziju, ar katru nākamo soli procedūru ķēdē visu laiku veic papildu atsāpināšanu, kombinējot piemērotus atsāpinātājus. Nav arī asiņošanas.

Toņu izvēle

Ir gan vēsie, gan siltie toņi. Tiek pārrunāts, kas patīk klientam un kas piestāvētu. Grima ražotājfirma jau ir izstrādājusi ieteikumus.

Pigmenta sastāvs ir uz glicerīna bāzes, kas atšķiras no tetovēšanas pigmenta, kas veidots uz spirta bāzes. Tādēļ tetovējums turas ilgāk, turklāt tiek ievadīts dziļākos ādas slāņos.

Permanentais grims gadu gaitā dabīgā ceļā degradējas — pigments caur asinsriti un limfas sistēmu dabīgā ceļā asimilējas organismā un pamazām 3–5 gadu laikā izbalē un izzūd. Lai pagarinātu permanentā grima mūžu, vajadzētu lietot kosmētikas līdzekļus ar aizsargfiltriem virs 20 un uz augšu, jo šie līdzekļi satur balto pigmentu, kas atstaro gaismu. Arī vecums ietekmē permanenta grima ilglaicību, proti, līdz 25 gadu vecumam šūnu dalīšanās notiek ātrāk, tātad arī pigments ātrāk noārdās, jo cilvēks ir vecāks, jo vielmaiņa ir lēnāka un arī permanentais grims saglabāsies ilgāk.

Mēdz būt organiski un neorganiski sintezēti pigmentu sastāvi. Noteikti labākas ir neorganiskās krāsvielas, jo tās neizraisa alerģiskas reakcijas. Jo pigments ir dabīgāks, jo lielāka varbūtība, ka veidosies organiska nesaderība, gluži tāpat kā tas ir ar svešu olbaltumvielu. Neorganiskās izcelsmes pigmenti ir mazāk intensīvi, vairāk matēti, organiskie — atstarojošāki, tāpēc parasti tos jauc kopā, panākot pilnīgāku efektu.

Komentāri
Uz augšu