“Latvijas Goda aplis” aicina uz sportošanas svētkiem Naukšēnu novadā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

“Latvijas Goda aplis” ir valsts simtgades svinēšanas festivāls, kas apceļo un godina Latvijas novadus. 29. septembrī tas ciemosies Naukšēnu novadā, kur norisināsies valsts simtgadei veltīti sportošanas svētki “Esi daļa no 100”. “Latvijas Goda aplis” aicina ikvienu izmantot iespēju gan apskatīt patiesi skaisto Naukšēnu apkaimi, gan kopīgi ar pārējiem pasportot vai vismaz viņus atbalstīt.

Sportošanas pasākuma “Esi daļa no 100” dalībnieku rezultāti netiks vērtēti un salīdzināti, jo šoreiz mērķis tik tiešām ir kopā aktīvi un veselīgi pavadīt savu brīvo laiku, reizē atzīmējot arī Latvijas simtgadi. Visi dalībnieki par piedalīšanos saņems jubilejas piemiņas suvenīru, kā arī tiks pacienāti ar gardu cienastu, kā jau tas Naukšēnos piedien.

Ikvienam tik tiešām būs iespēja būt daļai no simts, kas nozīmēs konkrētas distances veikšanu ar automašīnu, velosipēdu vai kājām. Proti, pulksten 11.00 startēs auto orientēšanās sacensības, kuru distances garums būs vislielākais – 55,7 kilometri. Šīs disciplīnas maršrutā būs iekļauta novada skaistāko vietu apmeklēšana.

Savukārt pulksten 11.30 startēs velobrauciens, kura distance būs 20 kilometrus gara. Pulksten 12.20 astoņus kilometrus lielu daļu no simts varēs sākt pieveikt nūjotāji, bet pulksten 12.40 – arī skrējēji. Pulksten 13 startēs skrējiens trīs kilometru distances veicējiem, pulksten 13.10 tādā pat distancē dosies velosipēdisti, kuriem vēl piecas minūtes vēlāk paredzēta arī tikai vienu kilometru gara distance, ko vislabprātāk, protams, izvēlētos pavisam mazi bērni vai viņu vecvecāki. Līdzīgi kā tikpat garo pulksten 13.20 startējošo skrējienu. Visbeidzot 13.30 startēs arī 300 metrus gara oficiālā pastaiga, kas domāta pavisam veciem ļaudīm, kā arī vecākiem ar maziem bērniem. Kā redzams, tad ikvienam būs iespēja pēcāk apgalvot – es piedalījos Latvijas simtgades 100 kilometru maratonā! Visiem interesantiem vēlams iepriekš pieteikties, zvanot Gundaram – 20212466. Taču pasākumu tiek aicināts apmeklēt arī ikviens līdzjutējs.

Pulksten 14.00 Naukšēnu stadionā notiks pasākuma noslēguma koncerts, kas sliktu laika apstākļu gadījumā var tikt pārcelts uz Naukšēnu kultūras namu. Dalība pasākumā “Esi daļa no 100” ir bez maksas.

Festivālu “Latvijas Goda aplis” rīko biedrība “Staro 100”. Šis pasākums tapis sadarbībā ar Naukšēnu novada pašvaldību. Plašāka informācija atrodama festivāla “Latvijas Goda aplis” mājas lapā godaaplis.lv.

Mūsu valsts novadus apceļojošā festivāla viesošanās vietās sadarbībā ar “Latvijas Pastu” iespējams nodot īpašu sveicienu sev tuvajiem, pavēstot viņiem par “Latvijas Goda apli”. Turklāt pastabalodis.lv piedāvā izvēlēties – nosūtīt personalizētu kartīti taustāmā veidolā vai virtuāli.

Festivāls “Latvijas Goda aplis” ir viens no Latvijas valsts simtgades projektiem, kas kopš pērnā gada novembra godina dažādus Latvijas novadus un to ievērojamās personības, katru nedēļu ciemojoties kādā no daudzajām skaistajām un stāstiem bagātajām valsts vietām. Festivāls turpināsies līdz šā gada novembrim, kulminējot gaismas festivālā “Staro Rīga”. Attiecīgi arī “Latvijas Goda apļa” pieturvietās tiek ieskicētas gaismu festivāla vizualizācijas, radot vēl emocionāli pacilājošāku noskaņu. Festivālu “Latvijas Goda aplis” rīko biedrība “Staro 100” sadarbībā ar novadu pašvaldībām, kultūras centriem un namiem, nevalstiskām organizācijām, novadu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas valsts simtgades biroju.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu