"Pērkons" izdos jaunu kopoto ierakstu albumu

"7-os no rīta. "Pērkons" kopoto ierakstu 7. albums (1983-2018)"
TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

5. oktobrī ar koncertu Vidzemes koncertzālē „Cēsis” sāksies Jura Kulakova un Ievas Akurateres 60 gadu jubilejas turneja „Gandrīz tautasdziesma”. Par godu šim notikumam turnejas atklāšanas koncertā grupa „Pērkons” ieskandinās savu jauno, nupat ierakstīto studijas albumu „7-os no rīta. „Pērkons” kopoto ierakstu 7.albums (1983-2018)”. 

Albumā iekļauti gan labi zināmi, jau par folkloru kļuvuši grupas hiti, kas tomēr nekad nav bijuši izdoti, bet skanējuši tikai koncertos, gan mazāk pazīstami skaņdarbi no TV raidījumiem un teātru izrādēm, gan pavisam jaunas Jura Kulakova dziesmas.

„„Pērkonam” ir bagātīgs dziesmu klāsts, kas līdz šim palicis ārpus albumiem, dažas pat nekad nav tikušas ierakstītas. Bija pienācis laiks to visu kārtības labad apkopot. Kā jau kopotajiem rakstiem pieklājas, būs gan no dažādu studiju atvilktnēm ir izvilkti noputējuši rokraksti, gan svaigi uz modernākajām tehnoloģijām tapuši ieraksti,”

saka komponists.

“Ar albuma tituldziesmas “7-os no rīta” melodiju nēsājos jau daudzus gadus – savulaik mani uzrunāja kādas latviski tulkotas vācu bērnu grāmatiņas nosaukums. Dziesma ir par dzīvi: septiņos no rīta pasaule ir kārtībā, visas ziepes parasti sākas pēc tam,” joko Juris, piebilstot, ka dziesmā „salikta kopā dzeja no  diviem dzejniekiem, kurus māca skolā, un diviem, kurus nemācīs nekad”. 

Kā uzsver Juris un Ieva, viņu kopīgais jubilejas koncerts „Gandrīz tautasdziesma” izskanēs kā kontrastu pilns muzikāls vēstījums, kurā triumfāli eksistenciāli skaņdarbi, mijoties ar trauslas akustiskās mūzikas izsmalcinātību, caur anarhistiskas ironijas simboliku pāries klasiskajos „Pērkona” rokmūzikas hitos. 

Biļetes uz koncertiem var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Koncerti notiks:

5. oktobrī plkst.19 Vidzemes koncertzālē „Cēsis”

7. oktobrī plkst.18 Jelgavas Kultūras namā

20. oktobrī plkst.18 Liepājas koncertzālē „Lielais Dzintars”

26. oktobrī plkst.19 Ādažu Kultūras centrā

3. novembrī plkst.19 Valmieras Kultūras centrā

9. novembrī plkst.19 Talsu Tautas namā

16. novembrī plkst.18 un 21.30 Rīgā, VEF Kultūras pilī 

2. decembrī plkst.19 Alūksnes Kultūras centrā

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu