Zatlers komentē Vējoņa izgāšanos ar lidojošām runas lapiņām Dziesmusvētkos

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: LETA

​Nevar noliegt, ka viens no šā gada spilgtākajiem notikumiem Latvijā bija XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI deju svētki. Tie atmiņā daudziem palikuši ar uzliesmojošām patriotisma jūtām, līdzi dziedāšanu, kopības sajūtu un, protams, mūsu Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunu, kura aizlidojušo runas lapiņu dēļ izvērtās ne tik veiksmīga kā gribētos. Šo jautājumu intervijā ar žurnālu “Ieva” apsprieda arī politiķis, ārsts un bijušais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers (63).

“Prezidenta uzdevums ir teikt tautai saturiskas uzrunas. Faktiski prezidents ir vienīgā amatpersona, kurā cilvēki cenšas ieklausīties, jo viņš ir neatkarīgs no partijām un tendencēm, būt neatkarīgam ir viņa uzdevums. Ja runājam par prasmēm - ja to nav, tās jāattīsta. Visās profesijās prasa prasmes. Neviens neiedomājas, ka šoferis var neprast labi vadīt auto,” izdevumam pastāstīja Zatlers.

Jau ziņots, ka Dziesmu un deju svētkus nedēļas garumā klātienē apmeklēja aptuveni 500 000 skatītāju, savukārt ar interneta tiešsaistes starpniecību svētkus skatījušies vēl aptuveni 514 117 cilvēki no Latvijas, Lielbritānijas, ASV, Vācijas un citām valstīm. Tiešraides Dziesmu svētku nedēļas laikā tika rādītas arī vairāk nekā 40 publiskās vietās Latvijā un citviet pasaulē.

Tāpat svētkos šogad reģistrēts rekordliels dalībnieku skaits - 43 219 dalībnieki, tostarp 2411 ārvalstu latvieši un vairāk nekā 1350 brīvprātīgie darbinieki. Dziesmu svētki šiem iesaistītajiem dalībniekiem bijuši sevišķi aktīvi - visvairāk jeb 214 982 soļus nedēļas laikā nostaigājusi publiskās skatīšanās koordinatore, savukārt 206 kilometrus nedēļas garumā pasākumu norises vietās veikusi brīvprātīgo organizatore. Saskaņā ar apkopoto statistiku visgarāko ceļu dienas laikā veikuši dejotāji, noejot un izdejojot aptuveni 35 620 soļus.

Kā ziņots, Mežaparka Lielajā estrādē izskanējušajā XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku noslēguma koncertā "Zvaigžņu ceļā" un tam sekojošajā sadziedāšanās pasākumā bija klāt 67 253 cilvēki, līdz ar to šis ir kļuvis par visu laiku apmeklētāko Dziesmu svētku pasākumu, pastāstīja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā piedalījās ap 16 500 koristu. Daudzi no viņiem kopā ar skatītājiem palika uz sadziedāšanās pasākumu līdz pat rīta gaismai.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI deju svētki norisinājās no 30.jūnija līdz 8.jūlijam, un tajos kopumā piedalījās vairāk nekā 42 000 dalībnieku. Šoreiz svētki notika Latvijas valsts simtgades zīmē. Kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) aizvadītos svētkus nodēvēja kā vienus no labākajiem Dziesmu un deju svētku tradīcijas vēsturē.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu