Purvīša balvai nominē Maiju Kurševu un Ēriku Apaļo

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Ēriks Apaļais
Ēriks Apaļais Foto: Galerija "Alma"

"Purvīša balvas 2019" nominācijām šā gada trešajā ceturksnī izvirzīti mākslinieki Maija Kurševa un Ēriks Apaļais, informē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) preses centra vadītāja Nataļja Sujunšalijeva.

Kurševa nominēta par personālizstādi "Izmeklēšana", kas laikmetīgās mākslas centrā "Kim?" tika eksponēta no 26. jūlija līdz 2. augustam. LNMM Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja, mākslas zinātniece Astrīda Rogule Kurševas darbu, kas veidots dažādos medijos, raksturojusi kā "ļoti tīru" un viengabalainu.

"Fascinējošs video, kurā kā ugunskurā var lūkoties ilgi un dikti. Zīmju noslēpumainā kārtība, kuru gan rodas vēlēšanās atšifrēt, gan sametas baisi - ja nu tas ir kas tāds, ko labāk nezināt, kā Uluru. Kāds no apskatniekiem bija teicis, ka šī izstāde ir "telpiska pieredze", man tā vairāk atgādina skolas ķīmijas stundās veikto eksperimentu sajūtu - notiek kaut kas neizprotams, kā rezultātu paredzēt nevar. Tātad - izmeklēšana," Kurševas personālizstādi aprakstīja Rogule.

Maija Kurševa
Maija Kurševa Foto: Edijs Pālens/LETA

Savukārt Apaļais nominēts par gleznu sēriju "Diaries from Earth", kas tapusi laika posmā no 2014. līdz 2018. gadam, bet Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles laikā tiek eksponēta no 2. jūnija līdz 28. oktobrim.

"Arī Ērika Apaļā gleznu gadījumā var runāt par kādu ritualizētu apsēstību. Gadu gaitā atkārtoti atstrādātie simboliskie elementi - bezmiesiski sniegavīri kā pazaudējušies putni, levitējošas grāmatas, mistiski zaru raksti vai citas zīmes - ienirst audekla melnā laukuma bezgalībā. Autora ekspozīcija Sporta ielā 2 uzjundī pārdzīvojumus un verbāli neizskaidrojamas atsauces uz mūsu kolektīvo pagātni vai varbūt nākotni. Piekrītu mākslas kritiķa Viļņa Vēja atziņai - "no šodienas pozīcijām, kad jauns mērķis nav izdomāts un apšaubīta pati progresa ideja un labākas nākotnes iespējamība, Apaļā roku darbi izskatās kā rituāla taustīšanās pēc jauna mīta"," nomināciju pamatoja mākslas zinātniece un kuratore Inese Baranovska.

Kopumā šā gada trešajā ceturksnī tika izvērtēti astoņi mākslas notikumi, tai skaitā Ģirta Muižnieka personālizstāde "Red Shift" galerijā "Māksla XO", "Li Bond" personālizstāde "2. sezona - Epizodes" LNMM izstāžu zāles "Arsenāls" radošajā darbnīcā, Pētera Līdakas personālizstāde "Tetrix" mākslas centrā "Noass", Laimdotas Steķes personālizstāde "IRT" mākslinieku rezidenču nama "D27" dārzā, Elzas Sīles personālizstāde "A decent little hike on roads rural and dangerous, plus ugly" galerijā "Alma", un Leonarda Laganovska personālizstāde "Tuvais un tālais" galerijā "Māksla XO".

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu