Anda Čakša atklāj, kā savienojusi garās priekšvēlēšanu naktis ar sava mazuļa auklēšanu

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Foto: Ieva Leiniša/LETA

​44 gadus vecā pašreizējā veselības ministre Anda Čakša (ZZS), kura nesen laida pasaulē savu trešo bērnu, šogad atkal kandidēja Saeimas vēlēšanās un ne tikai pildīja savus darba pienākumus, bet priekšvēlēšanu laikā bija redzama arī daudzos TV raidījumos un debatēs.

“Ģimene rēķinājās, ka pēdējais priekšvēlēšanu mēnesis būs vissmagākais. Par laimi, meitiņai bija liela auklīšu komanda, kas parūpējās par viņu laikā, kad manis nebija līdzās. Viņai ir lielisks tētis, kurš vēlēšanu naktī palika mājās kopā ar meitu. Lieli palīgi mazās auklēšanā ir arī mani dēli. Ir radiniece, kura laiku pa laikam veic auklītes funkciju. Palīdz mana mamma. Taču neatkarīgi no veicamo darbu daudzuma katru rītu un vakaru atrodu laiku, lai pabūtu kopā ar meitu,” žurnālam “Privātā Dzīve” pastāstīja Čakša, piebilstot, ka bērna kopšanas atvaļinājumā devusies tikai uz trim mēnešiem, jo jutusi atbildību pret premjeru.

Kā zināms, 2018. gada 5. janvārī ministre salaulājās ar mīļoto vīrieti, otolaringologu Ivo Tēraudu, un meitiņu Annu laida pasaulē jau 21. janvārī.

Šis ir pāra pirmais kopīgais bērns, bet Čakšai no iepriekšējām attiecībām ir divi dēli - Andrejs Pūce un Eduards Vītoliņš.

Jau ziņots, ka 13. Saeimas vēlēšanās ievēlēts rekordliels sieviešu skaits, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Nākamajā Saeimā darbosies 31 sieviete deputāte un 69 vīrieši.

Tik liels sieviešu īpatsvars Saeimā vēl nav bijis. Atjaunotās Latvijas laikā augstākais sieviešu īpatsvars bijis 11. Saeimas vēlēšanās, kad parlamentā tika ievēlēta 21 sieviete. Bet mazākā sieviešu pārstāvniecība - astoņas - bijusi 6. Saeimā.

13. Saeimā ievēlēto deputātu vidējais vecums ir 47,3 gadi. Jaunākajam kandidātam ir 26 gadi, bet vecākajam - 77 gadi.

39% no ievēlētajiem deputātiem ir vecumā no 41 līdz 50 gadiem, 23% ir vecumā no 51 līdz 60 gadiem, 21% ir vecumā no 31 līdz 40 gadiem, 11% ir vecumā no 61 līdz 70 gadiem, 5% ir vecumā no 21 līdz 30 gadiem.

96% ir augstāko izglītību, bet 4% ar vidējo izglītību. 52% norādījuši, ka ir precējušies, 5% nav precējušies, bet 2% esot šķīrušies.

72% ievēlēto deputātu tautība ir latviešu, 6% tautība ir krievu, viens - karēlis, bet 21% tautību nav norādījis. 13. Saeimā ievēlēts pa vienam ASV un Kanādas pilsonim.

46% ievēlēto deputātu ir no Rīgas, pa sešiem no Jūrmalas un Rēzeknes, pa trim no Jēkabpils, Ventspils un Daugavpils novada. Kopumā 13. Saeimā ievēlēti deputāti no 33 lielajām pilsētām un novadiem.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu