“Latvijas Goda aplis” aicina uz Kafijas un tējas svētkiem Kandavas novadā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
“Latvijas Goda aplis” aicina uz Kafijas un tējas svētkiem Kandavas novadā
“Latvijas Goda aplis” aicina uz Kafijas un tējas svētkiem Kandavas novadā Foto: publicitātes

Valsts simtgades svinēšanas festivāls “Latvijas Goda aplis” turpina apceļot un godināt Latvijas novadus. 27. oktobrī tiks apmeklēta Kandava, kur notiks ierasti reibinoši smaržojošie Kafijas un tējas svētki. “Latvijas Goda aplis” tajos piedāvās īpašu audiovizuālo fantāziju par Kandavu.

Kafijas un tējas svētki Kandavā sāksies pulksten 12 pilsētas kultūras namā, kurā būs iekārtota speciāla Kafijas zāle. Tajā pirmoreiz Kandavā notiks profesionālu baristu paraugdemonstrējumi, tādēļ šai svētku sadaļai dots nosaukums "Kas tas?!... Baristas!". Piedalīsies grauzdētavas "Kalve Coffee" līdzīpašnieks un pērnā gada Latvijas baristu čempionāta uzvarētājs Raimonds Zadvornovs, kā arī tirdzniecības centra "Galleria Riga" terasē izveidotās koncepta kafejnīcas "Herbārijs" idejas līdzautors un vadītājs, foruma "Let's Talk Taste" organizētājs Arvis Zēmanis. Būs iespēja piedalīties arī kapingā jeb dažādu valstu kafiju izgaršošanā.

Tējas zālē pulksten 12 notiks tikšanās ar tējas guru no Cēsīm Juriju Podusovu, kuras laikā tiks runāts tieši par Latvijas tējām. Tāpat no pulksten 12 būs atvērta arī galerija "Vējspārns", kur notiks relaksējošs 20. - 30. gadu mākslinieciskās noskaņas pasākums "Kafija, dzeja, mūzika" un uzstāsies jauktais vokālais ansamblis "DoReMi", bet kamīnistabā būs sācies "Aklais randiņš ar...". Šoreiz katram būs iespēja iepazīties ar kādu grāmatu - ziedojot naudu Kandavas novada iespēju fondam, varēs izvēlēties necaurredzamā iesaiņojumā ietītu lasāmvielu. Kultūras nama kafejnīca par nelielu samaksu savukārt piedāvās nogaršot Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēkņu gatavotos gardumus.

Pulksten 13 Tējas zālē notiks tikšanās ar Zani Gustu, kura stāstīs visu par un ap lavandām un to audzēšanu, bet pulksten 14 turpat notiks Ķīnas tējas rituāls, ko vadīs Jurijs Podusovs. Savukārt Kafijas zālē pulksten 14 sāksies līdz 25. oktobrim pa tālruni 25771108 pieteikušos komandu erudīcijas spēle "Par un ap kafiju un tēju", bet pulksten 15 norisināsies konkursa "Čaklākais zīļu vācējs Kandavas novadā 2018" uzvarētāju apbalvošana.

Uzreiz pēc tās pulksten 15.30 Kandavas kultūras namā sāksies koncerts, ko sniegs Dita Lūriņa, Mārtiņš Egliens un Māris Žagars. Būs dziesmas, bet netiks piemirsts arī par labu dzeju, kafiju un tēju. Ieejas maksa koncertā - EUR 5.

Tikmēr no pulksten 12 līdz 15 svētku programmu piedāvās arī Kandavas novada muzejs. Tā traktierī "Pie melnā kuiļa" būs iespēja nogaršot Kandavas ozolzīļu kafiju, seifa telpā varēs aplūkot simts muzeja dārgumus, kas izvēlēti par godu valsts simtgadei, tik tiešām pagrabā atrodamajā un valodniekam Kārlim Mīlenbaham veltītajā "Valodas pagrabiņā" mīt tautas atmiņu taku un uzspēlēt spēli "Atrodi vienādo", izstāžu zālē apgleznot akmentiņu alfabētu, mākslas galerijā pabaudīt mākslinieces Olitas Gulbes gleznu un arī pašu apgleznoto krūzīšu skaistumu, bet Amatniecības centrā piedalīties pankūku cepšanas darbnīcā.

Ieeja visos svētku pasākumos kultūras namā un novada muzejā, izņemot koncertu, - Eur 3. Bērniem līdz 12 gadu vecumam - bez maksas.

Atsevišķa svētku programma notiks arī Kandavas promenādē, kur no pulksten 12 darbosies vietējo amatnieku un mājražotāju tirdziņš, norisināsies ozolzīļu vākšanas akcija "Dāvana meža dzīvniekiem", būs iespēja piedalīties arī orientēšanās spēlē "Kafijas un tējas serpentīns", mednieku spēlēs "Senie mednieki" un "Nažu mešana", kā arī nodegustēt "Jumtotavas" gardumus – tējas ar dažādiem "jumtiņiem".

Pulksten 18 festivāls "Latvijas Goda aplis" piedāvās izbaudīt īpašu uz Pulvertoņa sienas projicētu audiovizuālo fantāzijas lidojumu "Reiz Kandavā".

Festivālu “Latvijas Goda aplis” rīko biedrība “Staro 100”. Šis pasākums tapis sadarbībā ar Kandavas novada pašvaldību. Plašāka informācija atrodama festivāla “Latvijas Goda aplis” mājas lapā godaaplis.lv.

Mūsu valsts novadus apceļojošā festivāla viesošanās vietās sadarbībā ar “Latvijas Pastu” iespējams nodot īpašu sveicienu sev tuvajiem, pavēstot viņiem par “Latvijas Goda apli”. Turklāt pastabalodis.lv piedāvā izvēlēties – nosūtīt personalizētu kartīti taustāmā veidolā vai virtuāli.

Festivāls “Latvijas Goda aplis” ir viens no Latvijas valsts simtgades projektiem, kas kopš pērnā gada novembra godina dažādus Latvijas novadus un to ievērojamās personības, katru nedēļu ciemojoties kādā no daudzajām skaistajām un stāstiem bagātajām valsts vietām. Festivāls turpināsies līdz šā gada novembrim, kulminējot gaismas festivālā “Staro Rīga”. Attiecīgi arī “Latvijas Goda apļa” pieturvietās tiek ieskicētas gaismu festivāla vizualizācijas, radot vēl emocionāli pacilājošāku noskaņu. Festivālu “Latvijas Goda aplis” rīko biedrība “Staro 100” sadarbībā ar novadu pašvaldībām, kultūras centriem un namiem, nevalstiskām organizācijām, novadu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas valsts simtgades biroju.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu