Operdziedātāja Inese Galante dāvanas Ziemassvētkiem sāk pirkt jau oktobrī

TVNET
Operdziedātāja Inese Galante dāvanas Ziemassvētkiem sāk pirkt jau oktobrī
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Foto: Edijs Pālens/LETA

Operdziedātāja Inese Galante (64) sarunā ar žurnālu “Vakara Ziņas” pastāstīja, ka neliek sveci zem pūra un laicīgi gatavojas ne tikai Ziemassvētku koncertiem, bet arī svētkiem ar ģimeni, sākot gādāt dāvanas jau rudenī.

“Ja es ieraugu kaut ko, par ko jau iepriekš bija runāts un sapņots, pērku šo lietu, jo pēc tam arī vairs var nebūt. Tādi gudrinieki kā es ir vairāki. Tāpēc, ja ieraugu kādu lietu, par ko mani tuvākie cilvēki sapņojuši, pērku un nolieku mājās līdz Ziemassvētkiem. Jau sākot no oktobra, sāku gādāt dāvaniņas,” izdevumam atklāja Galante.

Kā jau ziņots, Ineses Galantes fonds turpina ilggadīgas tradīcijas un gatavo klausītājiem īstu dāvanu pirms Ziemassvētkiem - 8. decembrī plkst. 19:00 Doma baznīcas īpašajā atmosfērā notiks ilgi gaidītais klasiskās un garīgās mūzikas koncerts “Ziemassvētku prelūdija”.

Koncertā piedalīsies izcili un klausītāju iemīļoti Latvijas mākslinieki: baroka mūzikas izpildītājs kontrtenors Sergejs Jēgers, pasaulē pazīstamais komponists un ērģelnieks Aivars Kalējs, virtuozais pianists un prestižu starptautisko konkursu laureāts Andrejs Osokins un Jāzepa Mediņa Rīgas pirmās mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā. Viesus priecēs arī Latvijas operdziedātāja, publikas mīlule, dziļi izjustā soprāna īpašniece Inese Galante. Ilggadīgie koncerta apmeklētāji apgalvo, ka tieši ar to viņiem sākas īstie Ziemassvētki.

Foto: Viesi ierodas uz Galantes vasaras festivālu

“Mēs ar pietāti veidojam projektu “Ziemassvētku prelūdija”, jo laikā pirms gadu mijas svētkiem visiem ir īpaši nepieciešamas sajūtas par brīnumu, prieku, apskaidrību, būšanu kopā ar mīļajiem, bet ar šo koncertu mēs aicinām atbalstīt ģimenes vērtības. Šādu pasākumu ir jāapmeklē visai ģimenei. Bieži vien mūsu koncerti ir pirmie, ko apmeklē jaunie klausītāji. Un ir ļoti patīkami redzēt, kā viņi atgriežas atkal un atkal. Īpaši vēlos pieminēt “Ziemassvētku prelūdijas” norises vietu. Doma baznīca ir Rīgas simbols un viena no tās svarīgākajām vietā. Tā ir arī lielākā viduslaiku katedrāle Baltijā. Koncerta laikā mēs baznīcu izrotājam ar Ziemassvētku gaismiņām, tas ļauj mūsu viesiem pilnībā izjust svētku un brīnumu atmosfēru,” stāsta projekta organizatore operas dīva.

Viens no Ineses Galantes fonda svarīgākajiem mērķiem – atbalsts jaunajiem mūziķiem. Dažādos laikos uzstāšanās uz šī skatuves ir veicinājusi jaunu talantu atpazīstamību, šie mūziķi tagad ir populāri gan Latvijā, gan citās valstīs. Viņu vidū ir Jānis Bombizo - Fedotovs (Latvijas Lielā mūzikas balva nominācijā “Gada jaunais dziedātājs”, 2014), Daumants Liepiņš (3. vieta piektajā starptautiskajā Džeimsa Motrama pianistu konkursā Karaliskajā mūzikas Ziemeļu koledžā, 2016), Aigars Raumanis (1. vieta Latvijas pūtēju orķestru diriģentu konkursā, 2016), Līga Griķe (1. vieta konkursā London Grand Prize Virtuoso, 2016; Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas jaunā mūziķa gada balva, 2016) un citi. Arī šoreiz Ineses Galantes jaunie talanti piedalīsies “Ziemassvētku prelūdijā” kopā ar profesionāliem mūziķiem. Taču ar to muzikālās dāvanas nebeigsies: skatītājus gaida neskaitāmi pārsteigumi, bet svētku neaizmirstamā atmosfēra piepildīs vietu dvēseles ar mieru, ļaus aizmirst skumjas un ikdienas rūpestus.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu