Simtgades filmu programmā tiks izrādītas filmas no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Andriusa Juzena “Pūču kalns” (Peledu kalnas, 2017)
Andriusa Juzena “Pūču kalns” (Peledu kalnas, 2017) Foto: Publicitātes foto

29. un 30. novembrī plkst. 18:00 kinoteātrī “Splendid Palace” (Rīga, Elizabetes iela 61) tiks piedāvāta Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) konferences “Vēstures poētika un politika teātrī un kino” Simtgades filmu programma, ko veido četru jaunāko filmu izlase no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Somijas.

Filmu skati 29. novembrī plkst. 18.00 atklās režisora Dāvja Sīmaņa vēsturiskā filma “Pelnu sanatorija” (2016), kuras centrā ir kara notrulinātā cilvēcība Pirmā pasaules kara kontekstā. Filmas aptver notikumus 1917. gadā Kurzemē, kad kara pēdējās dienās atvaļināts vācu kara ārsts Ulrihs tiek nosūtīts uz nomaļu sanatoriju, kur ārstējas kontuzēti un mentāli traumēti kareivji.

Foto: Publicitātes foto

Plkst. 20.00 būs iespēja redzēt somu režisora Anti Jusi Anila darbu “Mūžīgais ceļš” (Ikitie, 2017), kura pamatā ir Anti Turi romāns “Mūžīgais ceļš” par jaunu arodbiedrību aktīvistu, kurš ir atgriezies Somijā pēc ilgu gadu darba Amerikā 30. gadu sākumā. Drīz vien viņš pārbēg pāri robežai padomju pusē, kur viņam piedāvā jaunu identitāti apmaiņā pret strādnieku šķiras nākotnes celšanu.

Foto: Publicitātes foto

30. novembrī plkst. 18.00 būs iespēja redzēt igauņu režisores Monikas Sīmetsas kino darbu “Biedrs bērns” (Seltsimees laps, 2018), kas kļuvusi par vienu no šī gada populārākajām filmām Igaunijā. Filma veidota pēc igauņu rakstnieces Lēlo Tungalas autobiogrāfisko romānu motīviem un attēlo sešgadīga bērna iekļaušanos 50. gadu padomju ideoloģijā. Filmu skati plkst. 20.00 noslēgs lietuviešu kino režisora Andriusa Juzena “Pūču kalns” (Peledu kalnas, 2017), kas pievēršas padomju spēku okupētajai Kauņai laikā no 1947. līdz 1951. gadam. Filmas galvenie varoņi nupat kā absolvējuši ģimnāziju un ir spiesti izvēlēties – vai nu ņemt rokās ieročus un cīnīties pret padomju varu vai piemēroties tai.

Ieeja filmu skatē bez maksas! Vietu skaits ierobežots, tāpēc lūgums filmu skates apmeklējumam pieteikties, rakstot uz pasakumi@lka.edu.lv līdz 27. novembrim.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu