Ziemas saulgriežos tradicionālie "Iļģu" koncerti

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ziemas saulgriežos tradicionālie grupas "Iļģi" koncerti
Ziemas saulgriežos tradicionālie grupas "Iļģi" koncerti Foto: publicitātes

Turpinot jau gadiem koptu tradīciju, tieši 22. decembrī, kad saules ceļš visīsākais, bet nakts visgarākā, interesenti aicināti “bišu klausīties”, šoreiz uz atjaunoto VEF Kultūras pili. "Iļģi" sniegs divus koncertus - plkst. 20 un 23.

Pēdējos gados latviešu tradicionālā mūzika ir atdzimusi ar jaunu enerģiju. Tieši grupa "Iļģi" savā ilgajā muzicēšanas laikā kopusi, popularizējusi un radījusi skaņdarbus, rādot tradicionālās mūzikas dzīvotspējas potenciālu un aktualitāti, kas stāv ārpus modīgām tendencēm. 

"Iļģus" interesē folkloras senākie, sakrālie slāņi – latviešu mitoloģija, tās mijiedarbība ar dabas ritmu. "Iļģi" saviem klausītājiem tulko seno vēstījumu mūsdienīgā, dinamiskā valodā.

“Zinu, ka ir cilvēki, kas nāk katru gadu tieši uz ziemas saulgriežu koncertiem, tā kļuvusi par neatņemamu svētku tradīciju,” saka Ilga Reizniece. “Arī mums pašiem šis gada siltākais koncerts ir nepieciešams un īpašs.”

Arī šogad "Iļģu" skanējumu papildinās unikālās balss īpašniece Zane Šmite, bez kuras Ziemassvētku koncerti nav iedomājami, bet jaunas noskaņas un nokrāsas šāgada muzicēšanai piešķirs īpašais viesis – "Iļģu" draugs un domubiedrs Uģis Prauliņš (taustiņinstrumenti).

"Iļģi" šajā koncertā – Ilga Reizniece (balss, vijole), Māris Muktupāvels (balss, dūdas, kokle, akordeons), Gatis Gaujenieks (balss, basģitāra, ģīga), Mārtiņš Linde (bungas, perkusijas).

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs un internetā

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu