Samazināts latgaliešu kultūras balvas "Boņuks" saņēmēju skaits

TVNET/LETA
Samazināts latgaliešu kultūras balvas "Boņuks" saņēmēju skaits
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Aleksandrs Tolopilo/Latgales vēstniecība GORS

Līdz 2019.gada 10.janvārim iespējams pieteikt pretendentus Latgaliešu kultūras balvai "Boņuks", kuras saņēmēju skaits samazināts no 18 līdz 11, informē Latgales vēstniecības "Gors" mārketinga nodaļas vadītāja Edīte Husare.

Līdz šim balvas "Boņuks" katru gadu tika pasniegtas vismaz 18 nominācijās, taču, sākot jaunu balvas desmitgadi, balvas saņēmēju skaits būs 11. Turpmāk balvai arī nebūs atsevišķi izvirzītu nomināciju, bet pretendentus varēs iesniegt trīs kategorijās, no kurām balvas žūrija izvēlēsies desmit balvas saņēmējus - aktivitātes, personības, notikumus, darbus, bez kuriem visvairāk nebūtu iedomājama latgaliskā kultūra 2018.gadā. Viena balva nemainīgi tiks pasniegta par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā.

Pretendentus balvai kategorijās "Valoda. Literatūra. Publicistika", "Aktivitātes. Notikumi. Personības" un "Audio. Video" var iesniegt līdz 2019.gada 10.janvārim.

"Ik gadu Latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks" pasniegšanas ceremonija ir ne vien atskats par iepriekšējā gadā paveikto, bet arī latgaliešu kultūras aktīvāko ļaužu, interesentu un atbalstītāju satikšanās. 2019.gada 24.februārī Latgales vēstniecības "Gors" Lielajā zālē balvas pasniegšanas ceremoniju muzikāli kuplinās apvienība "Latgalīšu Reps", grupa "Baritoni", Arnis Slobožaņins, etnogrāfiskais ansamblis "Vabaļis", grupa "Lata Donga", projekts "Teksasys latgalīši", "Misters&Nospiedumi" un "Ausmeņa Records" repere Ūga un citi," informēja Husare.

Pirms ceremonijas varēs piedalīties prāta spēlēs "Aļberts", kuras parasti notiek Kārsavā, mēģinot atbildēt uz ar Latgali saistītiem jautājumiem.

Latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks" mērķis ir veicināt latgaliešu kultūrvides saglabāšanu un attīstību, kā arī apkopot un godināt spilgtākos un nozīmīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā pagājušā gada griezumā. Iesniegtos pieteikumus izvērtēs latgalisko kultūrvidi vai attiecīgo balvas nozari pārzinoša žūrija vismaz 25 cilvēku sastāvā.

Balva pirmo reizi tika pasniegta 2009.gadā, bet kopš 2013.gada balvu rīko Latgales vēstniecības "Gors" komanda. "Boņuks" vēl arvien ir vienīgā balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus un paveikto latgaliskās kultūras dzīvē.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu