Sāk projektēšanu izstāžu zāles "Arsenāls" atjaunošanai

TVNET
Sāk projektēšanu izstāžu zāles "Arsenāls" atjaunošanai
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Arsenāls"
"Arsenāls" Foto: Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas kolekcija "Zudusī Latvija"

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) vadībā sākti projektēšanas darbi vienas no Rīgas lielākajām un iecienītākajām izstāžu zālēm, Rīgā, Torņa ielā 1 - Nacionālās mākslas muzeja izstāžu zāles "Arsenāls" atjaunošanai, ziņo VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

“Arsenāls” ir viena no Rīgas lielākajām un iemīļotākajām izstāžu zālēm, un tā atjaunošanas projektam pieejam ar vislielāko rūpību un atbildību, lai tā arī turpmāk varētu priecēt rīdziniekus un pilsētas viesus. Pārbūves un restaurācijas laikā atjaunosim un saglabāsim Rīgas pilsētas un visas Latvijas kultūrvidei būtisku valsts nozīmes arhitektūras pieminekli - klasicisma arhitektūras paraugu,” atklāj VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Saskaņā ar projektēšanas uzdevumu darbs pie projekta notiek divās kārtās. Pirmās kārtas ietvaros plānota ēkas fasādes atjaunošana, ārējo inženierkomunikāciju pārbūve un ēkas fasādes apgaismojuma, jumta un ārējo lietus novadīšanas sistēmas izbūve. Atjaunošanas darbi pirmajā kārtā tiks sākti jau šovasar, lai līdz 2020. gada vasarai sabiedrību varētu priecēt atjaunotās ēkas fasāde.

Savukārt otrās kārtas ietvaros plānota ēkas iekštelpu pārbūve atbilstoši Latvijas Nacionālā mākslas muzeja telpu lietošanas vajadzībām. Tiks attīstītas telpas gandrīz 6000 m2 platībā - pārbūvētas esošās izstāžu zāles, kā arī paredzēta jaunu, klimata režīmam, apgaismojuma standartiem un vides pieejamības prasībām atbilstošu pastāvīgās ekspozīcijas zāļu un mobilo izstāžu zāļu, konferenču zāļu, lasītavu, veikala u.c. palīgtelpu izveide.

Kopā projekta realizācijai šobrīd piesaistīti 1,9 miljoni eiro (84% - valsts dotācija, 14% - LR Kultūras ministrijas jau 2016. gadā piesaistītais finansējums), kas iekļauj izpētes  veikšanu, projektēšanu, autoruzraudzību un projekta 1. kārtā plānotos būvdarbus.

Projekta un būvniecības dokumentācijas izstrādi, kā arī autoruzraudzību veiks “AD SPATIUM”. Tehnisko izpēti veikusi un projektēšanas uzdevumu izstrādājusi SIA “Alberta projekts’’.

Izstāžu zāle "Arsenāls" izvietota nozīmīgā arhitektūras piemineklī – 19. gadsimta 20.-30. gados krievu vēlīnā klasicisma stilā celtā muitas noliktavas ēkā jeb arsenālā, kas 1980. gadu otrajā pusē pielāgots muzeja funkcijām. Tajā glabājas 20. gadsimta otrās puses – 21. gadsimta Latvijas vizuālās mākslas krājums, vairāk nekā 28 000 vienību – gleznas, grafikas, skulptūras un objekti.

Latvijas Nacionālās mākslas muzeja izstāžu zāle "Arsenāls"
Latvijas Nacionālās mākslas muzeja izstāžu zāle "Arsenāls" Foto: Evija Trifanova/LETA

Šobrīd VNĪ vadībā top vērienīgs muzeja krātuvju komplekss Pārdaugavā, Pulka ielā 8, kur vienkopus glabāsies 4 muzeju dārgumi –  aptuveni divi miljoni mākslas vienību, tai skaitā arī izstāžu zāles “Arsenāls” krājumi. Tur tiks nodrošināti 21. gadsimtam atbilstoši apstākļi muzeju vērtību saglabāšanai, kā arī mūsdienīgas un atbilstoši aprīkotas restaurācijas telpas, kas projektētas tieši restaurācijas veikšanai. Tāpat kompleksā būs lasītavas, nelielas izstāžu un citas telpas, kas būs pieejamas arī plašākai sabiedrībai. Baltijā unikālo vairāk nekā 30 tūkstoši kvadrātmetru plašo muzeju krātuvju kompleksu plānots pabeigt 2019. gada rudenī.

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus, kuri iekļauti programmā “100 adreses Latvijas simtgadei”, aptuveni 135 miljonu eiro apmērā. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 500 nekustamo īpašumu adresēm ar 1700 ēkām 1,2 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Grausta stāsts: "Arsenāls".

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu