Komponists Mārtiņš Brauns par mēri: “Tas bija vajadzīgs”

Sejas.lv
Komponists Mārtiņš Brauns par mēri: “Tas bija vajadzīgs”
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

67 gadus vecais pašmāju komponists sarunā ar žurnālu “Ieva” atklāja, ka jau sen prātojis par to, kāpēc notikusi mēra epidēmija, un secinājis, ka tas bijis nepieciešams. Iespējams, mūs nākotnē gaida vēl kas briesmīgāks?

“Mazliet bail no tā laika, kas nāk. Ja bērns ar pirksta kustību mācēs uzvarēt cīņu datorā, nevis paņemt zobenu un rīkoties… Kas notiks? Esmu domājis par to, kāpēc savulaik bija mēris. Varbūt tāpēc, ka tas bija vajadzīgs. Ja nebūtu mēra, varbūt zeme būtu iznīkusi pārapdzīvotības dēļ. Varbūt tieši tāpēc notikuši tik daudzi kari, varbūt tāpēc ir tik daudz slimību? Vienīgais, ko nevaru izprast, – kāpēc daba tā iekārtojusi, ka mazattīstītās kultūrās cilvēki tik strauji vairojas, bet civilizētās tas notiek ļoti lēnām. Jo mēs neesam tik bagāti, lai būtu divi bērni… Bet cik bagātam tev jābūt?! Es, piemēram, uzskatu – man viss ir. Viss un vēl vairāk, jo ik pa laikam varu atļauties aizbraukt ceļojumā. Bet vai es nesaslimtu ar azarta slimību, ja strādātu Saeimā? Ja man būtu miljons, tad vajadzētu divus; ja būtu divi, tad tiektos pēc pieciem. Tā ir slimība un alkatība,” intervijā ar izdevumu pastāstīja Brauns.

Kā jau ziņots, uz Dailes teātra skatuves jau 12. februārī svinīgā un emocionālā ceremonijā tika godināts komponists Mārtiņš Brauns, saņemot Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

Tālu aiz Latvijas robežām pazīstamais komponists Mārtiņš Brauns savā daiļradē ir drosmīgs eksperimentētājs, būdams uzticīgs kā rokmūzikai, tā akadēmiskajam žanram. Viņa skaņdarbos savijas klasiski kompozīcijas paņēmieni un eksperimenti, spilgtas melodijas un aizraujošs teatrālisms. Klausītāju iemīļotas ir kā Brauna dziesmas un mūzika no teātra izrādēm, tā poēma "Daugava" ar Raiņa dzeju, no kuras vistālāk pasaulē aizskanējis fragments “Saule. Pērkons. Daugava”.

 Brauna radītā mūzika izpildīta koncertos, tā iemūžināta skaņuplatēs, diskos, atskaņota radio un TV, pašam autoram nereti kļūstot par savu darbu interpretu - taustiņinstrumentālistu un dziedātāju. 40 skatuves gados Mārtiņa koncertus nav iespējams saskaitīt, tie notikuši kopā ar grupu “Sīpoli”, dziedošo aktieri Edgaru Liepiņu, kamerkori “Sindi putnu dārzs” un citiem sastāviem. Par kinomūziku saņemtas “Lielā Kristapa” balvas, par devumu Latvijas kultūrā – Triju Zvaigžņu ordenis (2018). 2019. gada februārī šiem apbalvojumiem pievienojās Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas "Zelta mikrofons" balva par mūža ieguldījumu.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu