Mārtiņš Brauns par to, kāpēc laidis pa kreisi

Sejas.lv
Mārtiņš Brauns par to, kāpēc laidis pa kreisi
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

​67 gadus vecais panākumiem bagātais komponists Mārtiņš Brauns intervijā ar žurnālu “Ieva” pastāstīja, ka jaunībā nebūt nav bijis uzticīgs mīļotajai - pat esot laulībā.

“Dabā tā ir iekārtots – un tas ir dabiski un skaisti –, ka cilvēks agrā jaunībā ir lopiņš. Pirmajā vietā ir sekss, seksuālais instinkts. Tikai tad mīlestība. Jo kāpēc gan ir tieksme būt pirmajā vietā, būt kaut kam? Seksuālā instinkta dēļ,” intervijā ar izdevumu sprieda komponists. “Nebiju nobriedis, mana puiciskā instinktīvā puse visu laiku gribēja aizliegto. Man gribējās šaut pa kreisi, lai sev pierādītu, ka varu dabūt vēl kādu. Un tādēļ, lai apliecinātos citu čaļu priekšā. Bet zināmā mērā tas bija arī fantāzijas lidojums, vienkārši interese par neiepazīto, jauno. Tolaik uzskatīju, ka tā ir meistarība, tagad domāju, ka tas ir grēks. [..] Turklāt toreiz šķita – vīrietim tas ir pieļaujams. Lūk, ja sieviete laiž pa kreisi, tad gan…”

Kā jau ziņots, uz Dailes teātra skatuves jau 12. februārī svinīgā un emocionālā ceremonijā tika godināts komponists Mārtiņš Brauns, saņemot Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

Tālu aiz Latvijas robežām pazīstamais komponists Mārtiņš Brauns savā daiļradē ir drosmīgs eksperimentētājs, būdams uzticīgs kā rokmūzikai, tā akadēmiskajam žanram. Viņa skaņdarbos savijas klasiski kompozīcijas paņēmieni un eksperimenti, spilgtas melodijas un aizraujošs teatrālisms. Klausītāju iemīļotas ir kā Brauna dziesmas un mūzika no teātra izrādēm, tā poēma "Daugava" ar Raiņa dzeju, no kuras vistālāk pasaulē aizskanējis fragments “Saule. Pērkons. Daugava”.

 Brauna radītā mūzika izpildīta koncertos, iemūžināta skaņuplatēs, diskos, atskaņota radio un TV, pašam autoram nereti kļūstot par savu darbu interpretu - taustiņinstrumentālistu un dziedātāju. 40 skatuves gados Mārtiņa koncertus nav iespējams saskaitīt, tie notikuši kopā ar grupu “Sīpoli”, dziedošo aktieri Edgaru Liepiņu, kamerkori “Sindi putnu dārzs” un citiem sastāviem. Par kinomūziku saņemtas “Lielā Kristapa” balvas, par devumu Latvijas kultūrā – Triju Zvaigžņu ordenis (2018). 2019. gada februārī šiem apbalvojumiem pievienojās Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas "Zelta mikrofons" balva par mūža ieguldījumu.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu