Nacionālajā teātrī top dokumentāls mūzikls par grupu "Jumprava"

TVNET
Nacionālajā teātrī top dokumentāls mūzikls par grupu "Jumprava"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Nacionālajā teātrī top Jāņa Baloža dokumentāls mūzikls par grupu "Jumprava" - “Zem diviem karogiem” Valtera Sīļa režijā. Pirmizrāde 9. maijā.

Ir paaudze, kas atpazīst grupas "Jumprava" dziesmu ar šādu nosaukumu, un stāsts tik tiešām ir saistīts galvenokārt ar "Jumpravu" - gan visiem četriem puišiem, gan daudzu dziesmu vārdu autoru Ritvaru Dižkaču. Kā, pareizajā laikā satiekoties pareizajiem cilvēkiem, piedzimst jauns virziens mākslā, un cik viegli vai grūti ir šķirties, kad atrodies viļņa virspusē. Top pirmais dokumentālais mūzikls, lai runātu gan par šiem māksliniekiem, gan par divu iekārtu, divu sociālpolitisko sistēmu nomaiņu 20. gadsimta 80. gadu beigās. 

"Jumprava" astoņdesmito gadu beigās. Augšā no kreisās: Aigars Grāvers un Aigars Grauba. Apakšā: Aigars Krēsla un Ainārs Ašmanis
"Jumprava" astoņdesmito gadu beigās. Augšā no kreisās: Aigars Grāvers un Aigars Grauba. Apakšā: Aigars Krēsla un Ainārs Ašmanis Foto: Roks par neatkarību

Izrādes režisors Valters Sīlis: “Visi šīs izrādes aktieri dzimuši pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Un man bija vēlme tieši kopā ar viņiem doties ceļojumā nesenā pagātnē, lai runātu par viņu vienaudžiem laikā, ko skar šī izrāde. Ko vēlējās pateikt un paveikt tā laika mākslinieki; kas mums ir atšķirīgs un kur mēs varam atrast kopīgo. Šī izrāde ir par jaunu mākslinieku meklējumiem atrast savu unikālu ceļu. Un kopā mēs veidojam dokumentālu izrādi par mūziku, kas pilnīgi noteikti ir kaut kas jauns mums, izrādes radošai grupai.”

Lomās: Madara Bore, Ilva Centere, Agnese Cīrule, Kaspars Aniņš, Romāns Bargais, Raimonds Celms, Igors Šelegovskis, Artis Drozdovs, Kārlis Reijers.

“Zem diviem karogiem”
“Zem diviem karogiem” Foto: Nacionālais teātris

Scenogrāfs Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece Ieva Kauliņa, Aigara Grāvera muzikālais noformējums, producente Ilona Matvejeva.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu