Armands Puče: "Izvarots tiek arī Porziņģis"

Sejas.lv
Armands Puče: "Izvarots tiek arī Porziņģis"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 10
Grāmatas autori Jānis Porziņģis un Armands Puče piedalās grāmatas par latviešu basketbolistu Kristapu Porziņģi "Brālis" prezentācijas pasākumā.
Grāmatas autori Jānis Porziņģis un Armands Puče piedalās grāmatas par latviešu basketbolistu Kristapu Porziņģi "Brālis" prezentācijas pasākumā. Foto: Ieva Makare/LETA

Izvarošanas skandāls, kas skāris latviešu basketbolistu, Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Dalasas "Mavericks" spēlētāju Kristapu Porziņģi, šobrīd kļuvis par vienu no karstākajiem tematiem gan pašmāju, gan ārvalstu presē. Sporta žurnālists, grāmatas par Kristapu Porziņģi autors Armands Puče izdevumam "Vakara Ziņas" atklājis savu viedokli par izskanējušajām apsūdzībām. 

"Protams, konkrētajā gadījumā, kas saistīts ar apsūdzībām izvarošanā, tiek apsūdzēti visi – sākot no basketbola kluba prezidenta un beidzot ar durvju sargu.

Bet katrā ziņā tas loks, kurā viena puse grib paņemt lielu naudu, ir ārkārtīgi liels.

Izskatās, ka šis notikums iegriežas stadijā, kad izvarots tiek arī Porziņģis. Jo stāsts ir par reputāciju," izdevumam savu viedokli pauž Puče.

Viņš turpina: "Tā ir laba mācība Kristapam. No otras puses, tā cena ir diezgan augsta. Ej un tagad iestāsti – bija vai nebija. (..) Acīmredzot šis cilvēks [cietusī - red.] redz, ka neizdosies ar šantāžas palīdzību piespiest samaksāt, tādēļ ies šo pēdējo izmisuma ceļu, atstājot aizdomas." 

Puče neizslēdz iespēju, ka situācija varētu būt arī Ņujorkas "pirksts", sakot, ka viņiem ir "ārkārtīgi smagi pārdzīvot, ka pietiekami jauns un talantīgs, un visādā ziņā kārtīgs cilvēks, kurš līdz šim ir bijis ar nevainojamu reputāciju gan laukumā, gan ārpus tā, paziņo, ka negrib spēlēt Ņujorkā."

"Būtībā viņi jau nevar pārdzīvot, ka viens jauns cilvēks pasaka, ka nemaz negrib šeit atrasties, jo neredz to lietu, perspektīvu vai nākotni komandai, kura ir gan daudz devusi, gan arī solījusi un apskādējusi,"

tā Puče.

"Manuprāt, galvenā indikācija ir tā, ka šobrīd Nacionālās basketbola asociācijas spēlētāju asociācija nostājas Kristapa pusē. Jo šī organizācija nevar riskēt ar reputāciju tik ļoti, lai nostātos cilvēka pusē, kas ir veicis noziegumu. Viņi to nekad nedarītu. Ja organizācija to ir paziņojusi, tas nozīmē, ka viņiem ir vairāk informācijas, nekā mēs publiski zinām," atklāj žurnālists.

Jau vēstīts, ka Porziņģi apvaino, ka viņš pēc liktenīgās pagājušā gada 7. februāra NBA spēles pret Milvoki "Bucks", kurā vēl tā brīža Ņujorkas "Knicks" spēlētājs guva smagu ceļgala savainojumu, uz savu dzīvokli Manhetenā uzaicinājis savu kaimiņieni un viņu izvarojis. Šādas liecības Ņujorkas policijai sniegusi pati sieviete, bet varasiestādes ir sākušas izmeklēšanu.

Porziņģis esot cietušo, kurai ir 29 gadi, apmeklējis viņas dzīvoklī aptuveni plkst.2 naktī un uzaicinājis uz saviem apartamentiem, turklāt viņa tam piekritusi. Savukārt ciemošanās laikā Latvijas basketbolists viņu esot izvarojis.

Pēcāk cietusī vērsusies pie "Knicks" kluba, rakstot, ka sākotnēji devās uz Porziņģa dzīvokli, lai dabūtu basketbolista autogrāfu vēlā vakara stundā. Vēlāk viņa arī nosūtījusi fotogrāfijas, kurās redzami saplēsti mati un lauzts deguna skrimslis. Kā rakstījusi cietusī, viņai nācies samaksāt 10 000 dolāru par plastisko operāciju. 

Sieviete par notikušo ziņojusi vien vairāk nekā gadu vēlāk, jo Porziņģis neesot samaksājis iepriekš atrunāto naudas summu par klusēšanu, kas bija 68 000 dolāru (60 600 eiro).

Savukārt Porziņģa advokāts Rolands Riopells norāda, ka viņa klients pilnībā noraida izskanējušās apsūdzības.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu