T/c Origo un biznesa centram Origo One nosvinēti Spāru svētki

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Šonedēļ Spāru svētki tika svinēti t/c Origo jaunajai sešu stāvu piebūvei. Tās pirmajos trīs stāvos plānots izvietot mūsdienīgas un ērtas tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu sniedzēju telpas, savukārt ēkas augšējos trīs stāvos - A klases birojus - Origo One. Attīstības ieceres rezultātā esošā t/c Origo platība pieaugs vairāk nekā divas reizes. Jaunā ēka apmeklētājiem durvis vērs jau nākamā gada pavasarī.

“Esam ļoti priecīgi, ka darbi raiti rit uz priekšu un jau nākamā gada sākumā varēsim noslēgt būvdarbus. Pateicamies celtniekiem un projektētājiem par izcilo darbu, kas paveikts,” uzsver Linstow Center Management valdes priekšsēdētājs Frode Gronvolds.

“Šobrīd, svinot Spāru svētkus, ar saviļņojumu skatāmies nākotnē. Tie būs papildu 16 200 kvadrātmetru jaunām un mūsdienīgām tirdzniecības platībām, un 10 900 kvadrātmetru A klases birojiem - biznesa centram Origo One.

Tas sniegs mums iespēju nodrošināt ne tikai plašāko iepirkšanās un izklaides pieredzi pašā Rīgas centrā, bet piedāvāt arī jaunas biroju platības vietā, kur vislabāk pieejama visa sabiedriskā transporta infrastruktūra. Tas seko globālai tendencei, kurā bizness un transports tiek integrēti ilgtspējīgā veidā.”

Vērienīgā projekta realizācijai Linstow Center Management kopumā plāno investēt 72 miljonus eiro. Jaunais komplekss tiek projektēts un būvēts kā kvalitatīva, energoefektīva celtne, ievērojot BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessment Method) - pasaulē populārākā sertifikācijas procesa ilgtspējīgi būvētajām ēkām nosacījumus. Tie izvirza augstās prasības ne tikai būvniecības standartu ievērošanai, bet arī projektēšanas un būvniecības procesa caurspīdīgumam, materiālu izvēlei, to ilgmūžībai, iekštelpu klimata kvalitātei, objekta sasniedzamībai un citiem faktoriem.

“Spāru svētki ir viens no skaistākajiem atskaites punktiem visā būvniecības procesā! Ar gandarījumu varu teikt, ka ir paveikts būtisks darba apjoms, - esam sasnieguši ēkas augstāko punktu un varam jau apskatīt projekta kopējo veidolu tā plānotājā izmērā,” stāsta būvkompānijas Skonto Būve padomes priekšsēdētājs Guntis Rāvis. “Vēlos pateikt paldies Skonto Būve komandai un projektu vadītājam Jānim Kreicburgam un visiem mūsu sadarbības partneriem par kvalitatīvi paveikto darbu! Tirdzniecības centra Origo paplašināšanās darbi, kas ietver arī biznesa centra Origo One izveidi, rit saskaņā ar plānu, un jau šā gada rudenī varēsim novērtēt jaunās piebūves veidolu sešu stāvu augstumā.”

Foto: Publicitātes foto

Jaunais biznesa centrs Origo One ir inovatīvs attīstības projekts, kurš atbilst Linstow stratēģijai par pilsētvides jauktas izmantošanas attīstību, tāpat, kā tas notiek Norvēģijā. Frode Gronvolds stāsta:

“Jaunā biznesa centra Origo One viena no galvenajām priekšrocībām tirgū nenoliedzami būs tā atrašanās vieta. Jau šobrīd šī teritorija pilda Rīgas galvenā sabiedriskā transporta mezgla funkcijas. Taču, raugoties Rail Baltica projekta kontekstā, vietas nozīmība jau tuvākajā laikā ieņems būtiskāku lomu arī starptautiskā līmenī.

Turklāt jaunie biroji būs aprīkoti ar mūsdienīgākajiem tehnoloģiju risinājumiem. Tie būs transformējami, mobili un funkcionāli. Savukārt Origo One paplašinātās zaļas zonas radīs unikālu pilsētvides telpu, ko izbaudīt.”

Jau ziņots, ka t/c Origo paplašināšanai Linstow Center Management uzsācis jaunas ēkas būvniecību blakus esošajā zemes gabalā Satekles ielā 2b. Tādējādi tirdzniecības centra kopējā platība tiks palielināta līdz 81 500 kvadrātmetriem, bet iznomājamā platība, ieskaitot birojus, paplašināsies līdz 45 300 kvadrātmetriem. Būvniecības projekts paredz arī paplašināt pazemes autostāvvietu, nodrošinot vietu 250 automašīnām un izvietojot tajā ietilpīgu, drošu un viegli sasniedzamu velonovietni 124 velosipēdiem. Attīstot ieceri, plānota arī pašreiz bīstamā Elizabetes un Satekles ielu krustojuma pārbūve, ierīkojot regulējamas gājēju pārejas un izbūvējot Elizabetes ielas velojoslu pāri Satekles ielai. Savukārt projekta nākamajos posmos plānota arī esošās t/c Origo ēkas atjaunošana.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu