Andris Kivičs par Kārli Būmeistaru: "Acīs redzams duļķainais viszinošais politiķa skatiens"

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 6
Foto: LETA/TVNET kolāža

Mūziķis Andris Kivičs pēc bēdīgi slavenajām kultūras debatēm pērn saņēma visai nosodošu sabiedrības attieksmi. Kivičs savā jaunākajā grāmatā "It kā Tu kaut ko zinātu" atminas tikšanos ar dziedātāju un Kārli Būmeistaru, kurš jau vairākus gadus strādā Eiropas Parlamentā, - arī viņam bijis kas sakāms par Kiviča uzstāšanos debatēs.

Lūk, citāts no grāmatas: "Interesanti, ka pāris nedēļas vēlāk Liepājā "Mans draugs Mārtiņš Freimanis" tūres ietvaros satieku gaitenī Kārli Būmeistaru, un viņš saka: "Jā, kā tu tajās kultūras debatēs, jā, baigi..." Es saku, ka es aizgāju par kultūru runāt, par kultūrkapitālu, par jaunajām subkultūrām, par stipendijām jaunajiem talantiem un to, kā mākslu ietekmē tehnoloģijas, utt., bet Kažas atbilde mani pārsteidza: "Tas būtu tas pats, ja tu aizietu uz augstākās matemātikas konferenci runāt par to, cik ir 2x2... Un vispār, kurš taisa remontu mājās ar dusmām?""

Kivičs turpina: "Kādām dusmām, kāds 2x2? Runāt par kultūrpolitikas vērtībām ir infantili? Runāt par valsts vērtībām ir infantili?

Un to saka zēns, kurš ir veiksmīgi piezīdies Robertam Zīlem Eiropas Parlamentā

un kura acīs jau ir redzams duļķains viszinošais politiķa skatiens, tāds, kurš jau ir pamanījies mistiski atrauties no realitātes un visu zina."

Atgādinām, ka debašu laikā Kivičs paziņoja, ka sabiedriskajā medijā vajadzētu izvairīties no feminisma un genderisma propagandas, kā arī ierosināja ar likumu aizliegt iespējamības, jautājuma un varbūtības formu medijos. Kad Melbārde aicināja Kiviču izlasīt Latvijas mediju politikas pamatnostādnes dokumentu, viņš atbildēja: "Ziniet, to dokumentu ir tik daudz! Es nevaru visus izlasīt." 

Kivičs 13. Saeimas vēlēšanās saņēma gandrīz 6000 plusu un tika svītrots ap 4000 reižu, tādējādi neiekļūstot Saeimā.

Skandalozais mūziķis šogad nolēma izstāties no partijas, bet saglabā tā saukto mīksto mandātu. 

Saskaņā ar Saeimas vēlēšanu rezultātiem, Andris Kivičs šobrīd ir trešais pretendents uz Saeimas deputāta krēslu no KPV LV, kas palicis "aiz strīpas". Ja dažādu apstākļu dēļ Saeimā darbu beigs trīs KPV LV partijas deputāti (kļūstot par ministriem, atsakoties no deputāta mandāta vai citu iemeslu dēļ), Andris Kivičs tuvāko četru gadu laikā var nonākt Saeimā, jo par to lēmuši vēlētāji, kas pēdējās parlamenta vēlēšanās balsoja par KPV LV. Izstājoties no partijas, partijas biedrs var saglabāt tā saukto mīksto mandātu vai arī no tā atteikties. Kivičs ir izvēlējies mandātu paturēt.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 6

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu